Windows 7 - wymuszenie rozdzielczości

Witam.

Męczę się z tym już od jakiegoś czasu. Monitor NEC LCD19WV, natywna rozdzielczość - 1440x900. Karta graficzna - GF 9600GT. System - Windows 7, 64-bit. Wszystko zaktualizowane, sterowniki najnowsze. Monitor podłączony przez adapter DVI-D-SUB. Na liście obsługiwanych rozdzielczości brak natywnej dla tego monitora. Po wymuszeniu jej w panelu nVidii - obraz staje się nieostry i nie zajmuje całego obszaru matrycy. Ma ktoś pomysł jak to ugryźć?

Jakie masz ustawienie skalowania w panelu Nvidii ?

Przejściówka to coś porządnego czy coś co było pod ręką ?

Bawiłem się tymi ustawieniami - nic nie pomagało.

Przejściówka - kiedyś przez nią puszczałem 1920x1080 i nie było problemu. Tak sobie myślę, że to chyba ostatnie dni tego monitora, bo coś tak kojarzę że na starym komputerze, z Windowsem XP też ten problem występował.

To może też być problem karty? trzeba sprawdzić na innym monitorze lub monitor na innym kompie.

 

Sprawdź jak ustawia odświeżanie przy rozdzielczości natywnej, ma być równe 60 Hz.

Jak pisałem wcześniej, na innym kompie były te same problemy. Karta na 100% sprawna, bo podłączona do TV bez problemu 1920x1080 wyświetla. Odświeżanie z automatu ustawia się na takie jakie ma być. Teraz już i tak nic nie zdziałam.