Windows 7 x32 PRO w VirtualBox: System nie wstaje po aktualizacji MS

Po aktualizacji (najprawdopodobniej) która wisiała mi już jakiś czas, bo wpadła w błędną pętlę, dzisiaj system w ogóle nie wstaje. Narzędzie do naprawiania systemu podczas startu informuje że problem dotyczy aktualizacji sterownika lub czegoś innego :thinking:
Czy ktoś się z tym spotkał?


edit.
Przywróciłem system do ostatniej dobrej znanej konfiguracji i system wstał. Niestety zaraz po uruchomieniu sam instaluje ten feralny sterownik który wykrzacza system i nie mam pomysłu jak to rozwiązać :confused:

Możesz wkleić cały tekst z tego okienka?

Myślę że tak, ale na razie nie chcę restartować maszyny. Może spróbuję najpierw odszukać to w logas systemowych. Tylko czy mógłbyś mnie nakierować jakie wpisy powinienem odfiltrować, aby odszukać ten dotyczący automatycznej instalacji sterownika?

Przed startem maszyny odciąć jej dostęp do sieci?

To chyba nie jest rozwiązanie problemu :wink:


Znalazłem na razie takie 2 podejrzane wpisy w logach:

NULL Driver
  • UserData
    • InstallDeviceID
      DriverName NULL Driver
      DriverVersion 0
      DriverProvider
      DeviceInstanceID PCI\VEN_8086&DEV_7010&SUBSYS_00000000&REV_00\3&267A616A&0&09
      SetupClass {4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
      RebootOption false
      UpgradeDevice false
      IsDriverOEM false
      InstallStatus 0xe0000203
      DriverDescription
Kolejny NULL Driver
  • InstallDeviceID
    DriverName NULL Driver
    DriverVersion 0
    DriverProvider
    DeviceInstanceID ROOT\ACPI_HAL\0000
    SetupClass {4D36E966-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
    RebootOption false
    UpgradeDevice true
    IsDriverOEM false
    InstallStatus 0xe0000203
    DriverDescription

To jest sposób na zablokowanie automatycznej instalacji tego sterownika, a w konsekwencji zdobycie czasu na zlokalizowanie do w WU i zablokowanie.

Instalując dodatki gościa instalowałeś z obsługą Direct3D czy bez? Bo ta obsługa jest eksperymentalna w VirtualBox.

Tu chodzi o jakiś kontroler IDE bo ten jest instalowany po starcie systemu razem z chipsetem, albo czymś do procesora. Musze to jeszcze raz dokładnie sprawdzić przy kolejnym restarcie maszyny.


edit.

  1. Po starcie próbuje zainstalować takie urządzenia
  2. Operacja kończy się niepowodzeniem i prosi o restart.
  3. Po restarcie system nie jest w stanie się podnieść. Na ułamki sekund wyskakuje niebieski ekran ze zrzutem pamięci. Dzieje się to w początkowym etapie bootowania - nie mam takiego refleksu żeby zatrzymać maszynę w tym czasie. Następnie momentalnie się restartuje.
  4. Po tej akcji pozostaje przywrócić ostatnią dobrą znaną konfigurację komputera inaczej pozostaje w pętli błędów i resetów.
  5. GOTO 1

Dlaczego nie instalowałeś tego OS’a używając emulacji kontrolera SATA, tylko bawiłeś się w IDE, które jest interfejsem przedpotopowym?