Windows 7 x64 spowolnił swoje działanie

Ostatnio mój system operacyjny zaczął wolno działać a podczas rozmów/grania mam lagi. Dodam, że optymalizacja systemu TuneUp utilites nie rozwiązuje problemu. Podejrzewam, że to wina szkodliwego oprogramowania. W HiJackFree JA nie widziałem niczego dziwnego. Ale moja wiedza nie jest zbyt duża.

Konfiguracja mojego komputera:

AMD phenom II x4 3Ghz

4GB ram DDR III

GeForce GTX 275

Log z OTL

http://wklejto.pl/88023

Log z HiJack

http://wklejto.pl/88024

Pozdrawiam

W logu nic do usuwania.Przeskanuj programem Malwarebytes Anti-Malware.

Log po skanowaniu:

http://wklejto.pl/88033

Kaspersky Internet Security 2011 wywala mi co jakiś czas informację, że różne procesy (np. svchost) próbują uzyskać dostęp do różnych plików na moim komputerze. Wygląda mi to na atak exploitami. W ustawieniach zapory włączona jest opcja skanowania wszystkich portów, oraz blokowania przychodzących połączeń TCP/IP. Czy można coś na to zaradzić? Denerwują mnie problemy z łączem (mam lagi).

Na ten temat pisałem już wiele razy. Nie mniej jednak: Otwórz menadżera zadań. Na zakładce procesy naciśnij: “pokaż procesy wszystkich użytkowników” i zobacz, co wyprawia “Kaspersky”. Ten AV źle współpracuje z win 7 / 64. Mało tego, przejmuje kontrolę nad istotnymi modułami systemu i puszcza wszelkie śmieci za wyjątkiem wirusów. Męczyłem się z nim przez pół roku. Ostatecznie wysadziłem go w powietrze i zainstalowałem darmowego Avasta. I teraz mam święty spokój. Kaspersky leży w szufladzie a komputer działa jak powinien.

Po usunięciu KIS’a i zainstalowaniu G DATA total care, na pliku pojawiły mi się 2 ukryte pliki o nazwie desktop.ini. oto ich treść:

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21769

IconResource=%SystemRoot%\system32\imageres.dll,-183

i

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21799

Co z nimi zrobić?

Dodane 27.01.2011 (Cz) 23:00

Nie jestem w stanie usunąć G DATA- instalator zawiesza się przy 1/5 usuwania. Próbowałem ręcznie usunąć wpisy w rejestrze, i autostart, jednakże nadal nie wszystkie pliki są wywalone. (instalator komunikuje, że jest zainstalowany GDATA)

Co trzeba usunąć by się go całkowicie pozbyć?