Windows 7 z 32 bit na 64 bit

Witam, od razu napiszę, że czytałem w necie i tu dotyczące obu wersji systemu Windows 7 ale też nasłuchałem się od znajomych i już nie wiem co prawdą jest a co nie jest. Mam obecnie od dwóch lat Windows 7 32 bit home premium i chcę za dwa miesiące lub trzy, zmienić na Win 7 professional 64 bit. Mam partycje dysku i na drugiej partycji mam pliki różnych obrazów OS, programów , filmy itd. Jak pytałem ich czy przed instalacją 64 bitowego systemu zainstalować pamięć to mówili różnie, raz tak, raz nie. Ale chodzi mi o pliki, czy muszę kasować przed instalacja takiego systemu? Pytam,bo nie instalowałem nigdy 64 bitowego systemu? Obecnie mam 4GB w kompie i procesor amd phenom II X4 choć sam wiem, że wole dokupić pamięć zanim zacznę instalować system. Dlatego was pytam, jak to jest?

Nie musisz kasować żadnych plików z partycji nie-systemowej przed instalacją. Możesz już teraz instalować wersje 64bit nie czekając na rozbudowę pamięci - 4GB wystarczy do komfortowej pracy - no chyba że masz jakieś wymagające tego oprogramowanie. I jeżeli masz wystarczającą ilość miejsca na partycji systemowej to możesz instalować bez wahania system 64Bit.

Jak wyżej - z małą uwagą: będziesz musiał usunąć stary system i wykonać czystą instalację wersji 64 bitowej.

Hej,

Alternatywa jest jeszcze jedna - komputer 2 systemowy - Win 7 HP 32bit i Win 7 Pro 64bit. Oczywiście należy wtedy system 64-bit postawić na osobnej partycji. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dwa systemy Windows 7 eee raczej nie;) zależy mi najbardziej na programach aby chodziły takie jak: JetAudio, Netbeans, OpenOffice, Gimp . Ale pamięć zwiększę do 8 GB

Hej,

Rozumiem. :smiley:

Większość programów działa bez zarzutu na 64-bitowej wersji Windows’a. Jeśli sam program nie jest 64-bit’owy, to system uruchamia go w środowisku 32-bitowym. Instalowałem na kilku komputerach taką wersję systemu i mogę powiedzieć, że na pewno Gimp i Open Office działają bez zarzutu. Założę się, że reszta też będzie działać. :slight_smile: Zresztą jeśli zmienisz system na wersję Professional otrzymasz możliwość zainstalowania maszyny wirtualnej, a w niej w pełni legalnego systemu Windows XP. Jeśli któraś z aplikacji będzie sprawiała problem, będzie możliwe jej uruchomienie z poziomu zwirtualizowanego systemu 32-bitowego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus, widzę że instalowałeś wersje 64 bit i dobrze wiedzieć, że będą chodzić aplikacje te co wyżej wymieniłem jak i inne. Co do wirtualizacji to działam na VirtualBox, instalowałem win 8 Developer Preview i jakoś nie podoba mi się ten system, nie wiem jak wersja Customer co nie dawno wyszła. Również nie wiem jak Windows 8 server która jest tylko dla 64 bit a właśnie, czy na 64 bitowym systemie mogę uruchomić wirtualnie taki system? Czyli windows 8 server?

Hej,

W sumie bardzo wiele zależy od tego, co się komu podoba. :slight_smile: Ja osobiście za nowym interfejsem i rozwiązaniami pokazanymi w Windows 8 nie przepadam - dla mnie w niektórych elementach to czysta porażka.

To zależy. Na dobrą sprawę system 64-bit’owy można uruchomić nawet na systemie hostującym działającym w architekturze 32-bitowej. Aczkolwiek trzeba spełnić kilka warunków - najważniejszy z nich to procesor 64-bitowy, który umożliwia wirtualizację sprzętową. Reszta to odpowiednie ustawienia programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus