Windows 7 z MSDNAA a Win10(klucz, aktywacja)

Witam wszystkich,

Mam laptopa, na którym niedługo będę wymieniał dysk na większy(SSD128 -> SSD250GB). W tej chwili zainstalowany jest Windows 10, który pochodzi z aktualizacji Win8.1.

Mam Win7 Pro z MSDNAA z oryginalnym kluczem. Chcę użyć tego klucza do zainstalowania czystego Win10 Pro na nowym dysku 250 GB.

Mam parę pytań, może ktoś się orientuje:

  1. Czy po użyciu klucza z W7 zostanie on na stałe “przerobiony” na W10?

  2. Ogólnie, chyba nie powinno być problemów z taką instalacją “na czysto” wersji pobranej z mediacreationtoolem? Czy lepiej zrobić samemu jakoś pendrive z ISO?

Pozdrawiam

 

Najnowsza dostępna publiczna wersja/kompilacja zostanie ściągnięta tylko jeśli będziesz miał w odpowiedniej wersji MediaCreationTool. Plik MCT z dopiskiem “x64” był dostępny właśnie w starej wersji, obraz systemu nim ściągnięty też będzie w wersji starej (10240) której nie aktywujesz bezpośrednio kluczem od Win 7.
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 - na dole “Pobierz narzędzie”

 

Możesz jaśniej?

MCT umożliwia tworzenie pena instalacyjnego, nie musisz używać innych narzędzi.

Po co chcesz instalować W10 z kluczem z W7byDreamspark, skoro na dreamsparku jest też w10 ?

Dzieki w takim razie muszę jeszcze raz zrobic pendrive.

Nie mam już dostępu do dreamspark. Został mi tylko w7 pro z czasów gdy był to msdnaa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem, ze najnowsza wersja aktywuje mi sie kluczem z W7

Podsumowując: po nagraniu win10 najnowszym narzędziem MCT i wpisaniu cdkeya win7(obie wersje pro) w10 aktywuje mi sie bezproblemowo?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Skoro już nie masz dostępu do DS, to zgodnie z licencją nie możesz uaktualniać obecnego oprogramowania.

Nawet jeśli to jest możliwe od strony praktycznej, to i tak dalej niezgodne z licencją.

No chyba, że coś się zmieniło.

Praktycznie rzecz ujmując zgodnie z licencją ds (dawniej msdnaa) by korzystać z systemu musisz mieć licencję (normalną, a nie z ds) na maszynie na której ten system instalujesz. Więc co za problem zaktualizować system z którego zaczynasz ? :stuck_out_tongue:

Rozumiem, ale z tego co widzę to niestety nie mogę używać tego Win7 ani tym bardziej Win10 zgodnie z licencją. 

Mam jeszcze oryginalnego Win7 HE dostarczonego z komputerem ale w wersje 32bit. Czy z niej mogę zrobić jakoś Win10 x64? Najbardziej zależy mi na tym, żeby zrobić czystą instalację Win10 x64(komputer muszę postawić na nogi w 1,5 dnia). 

W skrócie, czy z W7 HE x86 mogę zrobić W10 x64 wpisując klucz z W7 HE przy instalacji?

Czy: postawić W7 HE, zupdatować do W10 ale! ile będę musiał czekać na uaktualnienie?

 

Możesz i będzie to jak najbardziej zgodne z licencją. Pobierz sposobem, który opisałem powyżej Win 10 Home 64 i zainstaluj na czysto (utracisz wszelkie dane) lub zrób aktualizacje (dane i programy zostaną zachowane)

Oba te sposoby instalacji są dostępne z obrazu iso nagranego na płytę lub na pena - nie musisz czekać na Win 10 z Windows Update.

Zastanawiam się jeszcze dlaczego po postu nie zainstalujesz systemu na nowym dysku bez wpisywania jakiegokolwiek klucza? Przecież masz już na tym komputerze przyznane uprawnienia do aktywacji, nie musisz się przejmować kluczem.

Możesz też sklonować system z dysku starego na nowy, bez instalacji systemu.

Nie możesz używać tych systemów jednocześnie, licencja na Windows 7 nie przepada po zainstalowaniu 10.