Windows 7 z recovery disk i XP

"Witam!

Mam takie pytanie. Kupiłem notebooka z Windowsem 7 Home na płycie Recovery. Utworzyłem dodatkową partycję. Zainstalowałem oryginalnego Windowsa XP Home na partycji D. Uruchomił się bez problemu. Następnie odtworzyłem WIN 7 na patycji C. Uruchomił się bez problemu. Próbowałem zrobić wybór systemu przy pomocy programu VistaBootPRO 3.3 oraz EasyBCD 1.7.2. Jednak oba programy nie są w stanie"zobaczyć" systemu Windows XP i dodać go do menu startowego. Co powinienm zrobić? Gdzie jest błąd?"

Jeden z kolegów odpisał, żeby zainstalować XP na partycji C, a WIN7 na kolejnej. Tyle tylko, że ja mam recovery disk, który mogę odtworzyć tylko napartycji C. Co z tym fantem zrobić, bo kolejny wieczór na dłubaniu przy notebooku mnie wykonczy, z potrzebuje go pilnie do pracy.

Jarecki210 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami spisanymi w regulaminie forum. Inaczej temat zostanie sunięty.

Spróbuj użyć do tego GAG (dyskietka lub Live-CD).

Może ruszy, a jak nie zawsze można GAG-a odinstalować.

Ps.: Z dyskietki nawet byłoby lepiej, bo można wypróbować bez wprowadzania zmian na HDD.

Kolego w takim razie spróbuj przed instalacją xp jako aktywną ustawić partycję D np tym programem.

Jednak tu UWAGA! Po tej zmianie nie uruchomisz siódemki przed instalacją xp, więc zmiany tej dokonaj dopiero wtedy, gdy będziesz miał pewność, że chcesz zainstalować na D windowsa xp i tym samym możesz ją sformatować.

Wtenczas instalator xp nie powinien wprowadzać zmian do partycji gdzie jest siódemka, czyli bezpośrdnio po instalacji xp użyj vistabootpro bo zarejestrowania windows7 będącego na C.

Aczkolwiek nie sprawdziłem w praktyce, czy siódemka odtarzana z recovery pozwoli się wtedy uruchomić, więc nie mogę zagwarantować, że ta metoda zadziała.

Pisałem o instalacji xp na partycji aktywnej a nowszego windows na innej, ale faktycznie używałem do tego tylko płyt M$.