Windows 7 zacina się gdy oglądam film/słucham muzyki

J.w. problem od dłuższego czasu, oryginalny W7. Aktualizacje są, najnowsze sterowniki możliwie jak się da. Temperatura stabilna od 50-60 c gdy oglądam lub słucham cokolwiek.

Intel Core 2 Duo t6500 (2,1x2)

4 g ramu

nVidia GeForce GT 130M (1g)

HD Tune nic nie wykazuje, Memtest (czy cuś takiego, do ramu) czysty jak łza. CCleaner’a używam prawie codziennie. Kodeki K-Lite Mega Pack 7.1.0 z dobrepgoramy.pl.

Jakieś pomysły?

Może jakieś specjalne uaktualnienia?

Btw. to Upgrade Kit z Acera z Visty na W7 Home Premium 32.

Temperaturka sporawa. Mi przy słuchaniu muzyki nie skacze powyżej 40 stopni Celsjusza (laptop).

Sprawdź na odtwarzaczu VLC.

Temperatura nie jest niska, ale w granicach rozsądku. Jeśli wcześniej tego problemu nie było to według mnie jest dość prawdopodobne, że masz jakiegoś syfa w systemie, którego proces żre zasoby ile wlezie.

Sprawdź procesy w menadżerze zadań.

A jak wygląda zużycie procesora podczas oglądania filmu?

mam kolego to samo co ty… znam ten ból

Od początku mam tego laptopa i temperatura 50 c to naprawdę norma. Wczoraj skanowałem pełną wersją Eseta i nic. Hijackthis też nic,spalanie procka 30-40%. Filmy oglądam w Bestplayerze, ale chyba rozwiązałem problem. Kodeki padają (nie wiem jakim cudem), reinstalowałem niedawno Codeki, i narazie wszystko OK. Wywaliłem jeszcze Adobe Flash Player, i póki co spokój. Ew. jeszcze to wina zintegrowanej karty dźwiękowej. Tutaj jest jakiś Realtek HD ale kij wie co to jest. Często jak słuchałem muzyki na Aimpe razem z DFX’em to wywalało mi ją, finałem czego musiałem resetować komputer (ale to na Viście), teraz mam tego Win7, muszę przetestować DFX’a.

Aha, jeszcze jeden problem się pojawił, mianowicie kiedy wyłączam komputer to kiedy pisze więcej niż 10 sekund “Trwa wylogowywanie” to komputer jest zacięty i nie chcę się wyłączyć.