Windows 7 zaczyna zwalniać


(APTX_24) #1

Jak mogę sprawdzić, które procesy mogę usunąć z autostartu (w msconfig mam tylko MSE antywirus). Od pewnego czasu

wydłuża się start W7 i ogólnie komputer zaczyna wolniej pracować :frowning: . Co oprócz autostartu sprawdzić, aby prześpieszyć komputer :wink: .

Z góry dziękuję za rady i sugestir.

post-255008-0-32003600-1394348650_thumb.


(adam9870) #2

Analiza długiego startu systemu -  http://www.fixitpc.pl/topic/11092-analiza-dlugiego-startu-systemu/


(APTX_24) #3

Mam akurat 64 bit i raczej nie poradzę sobie z instalacją tego programu :frowning: , czy nie można spróbować czegoś innego?.

Po 20 min. miałem postęp instalacji...3% :frowning: .

Teraz wydaje mi się że nie chodzi tylko o start, ale także otwieranie okien przeglądarki itd...


(mrFreeze) #4

Przeskanuj system ADWCleaner Najpierw Szukaj następnie Usuń. W przypadku Windows Vista/7/8 odpal z prawokliku jako Administrator.

 

 

Następnie MBAM

http://data-cdn.mbamupdates.com/v0/program/data/mbam-setup-1.75.0.1300.exe

 

Na koniec wrzuć logi z OTL (najlepiej nowy temat) w dziale bezpieczeństwo i czekaj na sprawdzenie przez specjalistów.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narz%C4%99dzi-nieingerencyjnych/

 

Możesz jeszcze wrzucić screena z zakładki Health z HDTune.

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe


(APTX_24) #5

Adwcleaner i Mbamb stosuję systematycznie, przed chwilą Mbamb nie znalazł nic, natomiast AdwCleaner wyrzucił jeden wpis z przeglądarki Chrome i jeden z IE. Jeżeli chodzI o o OTL mam problem, normalnie się uruchamia, skanuje a potem wyskakuje błąd tj: "...2099/1/1 12:00 is not a valid date and time"... pomimo tego, że mam właściwą datę tj. 2014-03-09, nie wiem o co chodzi?.


(mrFreeze) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/463234-infekcja-komputera-oraz-pendrive-i-karty-sd-skr%C3%B3ty-i-autorun/


(APTX_24) #7

http://www.wklej.org/hash/2be5207eb36/

Zaraz uruchomie OTL  w trybie awaryjnym.

Kolega twierdzi, aby uwazać na OTL 3.2.70.2 ponieważ może uszkodzić system ? , tak twierdzą na Elektroda.pl

 

Nie mogę uruchomić trybu awaryjnego-F8 :frowning: , płyta asus p5q-vm. Podobnie z F12 ( chciałem uruchomic z płyty, aby włączyć tryb awaryjny). Mam klawiaturę i mysz na usb, w biosie usb enabled, - nie wiem co  może być?. Płytę mam od ok.3 tygodni.


(Ollek22) #8

OTL używam na 3 komputerach i wszystkie działają prawidłowo także raczej systemu nie powinien Tobie uszkodzić. Co do Twojego problemu z uruchomieniem OTL to nei mam pojęcia dlaczego nie działa :confused:


(APTX_24) #9

Czy masz v.3.2.70.2 ?

 

W dalszym ciągu nie mogę wejsć do trybu awarynego F8, jak też uruchomić boot menu F12. Po naciskaniu w/w klawiszy normalni

e uruchamia mi sie W7 ;( .


(mrFreeze) #10

Może spróbuj wyciągnąć baterię od biosu na 15 min. Muszą się skasować wszystkie ustawienia po urchomieniu data i godzina w biosie do ponownego ustawienia. Proponowałbym tez sprawdzić wersję biosu jaką posiadasz w tej chwili.


(APTX_24) #11

Jakbyś czytał w moich myślach :slight_smile: , przed chwilą zresetowałem bios (bateria) i dalej to samo :frowning: . BIOS mam najnowszy.

Podczas aktualizacji sterowników zainstalowałem też nowy BIOS "2101" ze strony asusa. Mam W7/64 bit.


(mrFreeze) #12

Masz 3 wersje OTL np. OTL.scr czy ta wersja też nie daje się uruchomić? Jak nie moiżesz uruchomić nadal to zrób jak radził @falcon89

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/463234-infekcja-komputera-oraz-pendrive-i-karty-sd-skróty-i-autorun/?p=2974380


(APTX_24) #13

Wkleiłem log w #7 jak radził falcon89, ale niestety nikt nie wskazał mi który plik mam wyodrębnić.Uruchomiłem tryb awaryjny, po prostu odłączyłem zasilanie i sam się włączył :), ale także tutaj OTL wskazuje błąd z datą :( i zatrzymuje się.


(mrFreeze) #14

Nie wiem co masz za syfa w systemie ale na tym się nie znam. Polecam format bądź czekaj na pomoc specjalistów. Ps. widzę, że instalowałeś system na system czyli instalację nakładkową bez formatowania.


(falcon89) #15

Na jakim pliku zatrzymuje się OTL (pasek stanu, na samym dole)?


(APTX_24) #16

Nie widać w ogóle paska stanu :frowning: .

http://img31.otofotki.pl/wm521_skan_2.png.html

 

Tutaj jest info - #5, że wersja OTL o której wcześniej pisałem psuje system:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2676543.html


(Bogdan_G) #17

http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller,Program,Windows,39028.html Pobierz na pulpit roguekillera z linka bezpośredniego i uruchom jako administrator. Wykonaj skanowanie i usuwanie, potem po kolei naprawy w menu prawej strony, Wykonasz koniecznie restart i będziesz mieć logi tego programu z każdej czynności na pulpicie, oraz backup. Zapodaj log nr2 z usuwania.

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://privazer.com/download.php&prev=/search%3Fq%3Dprivazer%2Bportable%26safe%3Doff%26hl%3Dpl Pobierz byle gdzie z linka download the portable wersion, uruchom jako administrator. Będzie po polsku i kreator ustawień Cię poprowadzi. Po kolei zaznaczaj, oprócz czyszczenia przeglądarek, żeby nie stracić haseł. Na końcu będzie czyszczenie po poprzednich instalacjach windowsa, to też ma być zaznaczone. Będzie zapisanie pliku ustawień i będzie analiza. Potem przed przystąpieniem do czyszczenia utworzysz punkt przywracania systemu i punkt przywracania rejestru. Przystąpisz do czyszczenia.

Po instalacjach bez formatowania, trzeba poczyścić wielkie złogi, czyli gigabajty folderow z rozszerzeniem .old, oraz wiele, nawet czyszczenie w sektorze MBR, po aktualizacjach i tam takie. Zrób screena po wyczyszczeniu i pokaż. PrivaZer, to bezpieczny program, ale pamiętaj, że te bezpieczne programy, takie, jak ccleaner, OTL, czy roguekiller, stają się mniej bezpieczne w modyfikacjach systemów. Wszelkie aktywatory mogą i są wykrywane, jako wirusy i sprzątane. Dlatego alarmują na elektrodzie, ale w tysiącach oryginalnych systemów, te narzędzia, to podstawa higieny i nic nie uszkadzają. Dlatego Tu jest taki nacisk, żeby nie pomagać piratom, gdyż nawet bezpieczny odkurzacz może uwalić system. Jest jeszcze sprawa etyki...


(Atronics) #18

zobacz czy tak byś wykonał skan OTL

http://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartujacych-windows/?p=32546


(Atis) #19

Manual File Scan widoczne na obrazku oznacza, że wkleiłeś coś do OTL przed skanowaniem.

Nie należy nic wklejać do OTL:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/?p=2608679


(APTX_24) #20

Bogdan_G i Atronics przed chwilą wróciłem i dzisiaj nie dam już rady ( kilka godz. snu i wyjazd :frowning: ), ale jutro zastosuję się do Waszych wskazówek.

Atis ja nic nie wklejałem, nie mam żadnego doświadczenia na OTL, - z jakiego zapisu obrazka wynika to Twoje przekonanie?