Windows 7 - Zainstalowane 8GB RAMu, a nagle "dostepne 7,25"

Witam,

Mam zainstalowane 8GB Ramu na kompie x64 intel core quad z kartą GF 9600 GT i… zauważylem ze gdy klikal wlasciwosci (prawy klik na moj komputer

) …

zamiast 8GB ktore fizycznie mam w kompie - wykazuje 7,25 - co swiadczy o tym, ze cos uzywa ~ 800 MB … RAMu…

Dodam, ze nie ma ram-dysków, a karta GForce’a jest 1024mb ale uzywa swojej pamieci a nie jak w laptopach ramu…

(zreszta w laptopie karta bierze sobie z RAMU co jest zrozumiale, natomiast tu karta jest jakby autonomiczna), a ja nie mam pojecia co sie stalo z prawie 1GB ramu.

… dodam, ze uruchamialem diagnostyke pamieci we wszystkich trybach i nie wykazuja bledow…

pozdrawiam,

Andrzej

Windows 7? Jeśli tak to system rezerwuje sobie te 750.

Normalnie wiedźmak ze mnie wiem jaki masz system XD

Nie martw się o te 750MB RAM… Chyba na razie nie ma i nie będzie gry/programu co potrzebuje tyle pamięci;d

A kompa masz x64? chodzi o system operacyjny 64bitowy? …

Nie wiem na co ci 8GB ale życzę powodzenia w zapchaniu tych 7,25GB:)

Gdyby miał system x86 to nie widziałby 7,25 GB tylko 3,25 GB (mniej więcej). Sprawdź everestem ile ramu Ci wykrywa.

Będą takie programy - gry,zobacz sobie wymagania zalecane gry Metro 2033 ale na stronie producenta,to samo jeśli zajmujesz się grafiką 3D,tam 8 GB ram to jest nic,tak zginą systemy 32 bitowe,ze względu na obsługę tylko do 4 GB ram,powoli nie opłaca się ich kupować

Tyle że 2-4gb wystarczą.Mam pytanie ale gdzie pokazuje że masz te 7.25GB w właściwościach czy w menadżerze zadań.

Sytem windows zarezerwował te kilkaset mega pamięci na poczet TurboCache http://pl.wikipedia.org/wiki/Turbo_cache .

Głupia i zbędna ficzer, ale jeszcze głupszy M$, że już od czasu Visty takie sterowniki konstruuje. Podejrzewam, że działasz właśnie na driverach domyślnych od M$? Popróbuj innych numerów ForceWare.

Wcześniej było więcej, czy od momentu zainstalowania masz tyle?

Zobacz ile RAM widzi BIOS. Jeśli będzie widział tyle ile pokazuje dostępnej Windows - to znaczy że jedna z pamięci (lub jeden z modułów) jest uwalony i pamięci działają w trybie Flex.

Odpowiedź jest prosta. Zapewne Twoje MOBO (płyta główna) ma ograniczenia do 8GB na WSZYSTKO. Tj. RAM, grafika i inne urządzenia i kontrolery:) Załóżmy, że płyta przydziela 512 (w cale nie musi od razu przydzielać pełnego 1 GB, zwłaszcza, że Twoja karta nigdy go nie wykorzysta) MB na grafikę, ok 256 na pozostałe urządzenia i… akurat Ci zostaje te ok 7,25 GB na RAM:)