Windows 7: Zmiana dysku dynamicznego na podstawowy

Witam,

Potrzebuję zmienić swoje dyski z dynamicznych na podstawowe. Pomimo znalezienia instrukcji (http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 15(v=ws.10.aspx) wciąż nie wiem jak to zrobić. Czy ktoś może mi pomóc?

Moje dyski w zarządzaniu dyskami wyglądają następująco:

QgmEx.png

W jaki sposób to zrobić? Ponoć wiąże się to z utratą danych - jeśli tak to znaczy to, że muszę od nowa instalować windowsa?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Bardzo możliwe, że to wiaze sie z utrata danych. Jedną z lepszych opcji jest reinstalacja windowsa :slight_smile:

A czy mogę przerzucić dane na inną partycję czy muszę na zupełnie inny dysk?

Da się to zrobić bez utraty danych :stuck_out_tongue: i bez używania innych dysków.

Mi się to udało zrobić programem Dynamic Disc Conventer. Odpalasz kreator, restartujesz komputer i gotowe ;P.

Nie mam pojęcia jakie ma to konsekwencje gdyż, Microsoft twierdzi że zmiana dysku na dynamiczny to bilet w jedną stronę :stuck_out_tongue_winking_eye: i bez utraty danych lub skopiowania ich na inny dysk (nie mylić z partycją) nie da się tego procesu odwrócić a ten program robi to w minutę. Program ten ma jedną wadę trochę kosztuje ;/

Istnieje jeszcze inny sposób który widziałem na elektrodzie. Polega on na podmianie odpowiednich sektorów czy coś takiego :stuck_out_tongue_winking_eye:

Przy użyciu interfejsu systemu Windows

  1. Wykonaj kopię zapasową wszystkich woluminów na dysku, które chcesz przekonwertować z dynamicznych na podstawowe.

Aby uzyskać więcej informacji o wykonywaniu kopii zapasowej woluminów, zobacz sekcję Tematy pokrewne.

  1. Otwórz program Zarządzanie komputerem (lokalne).

  2. W drzewie konsoli kliknij węzeł Zarządzanie komputerem (lokalne), kliknij polecenie Magazyn, a następnie kliknij pozycję Zarządzanie dyskami.

  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wolumin na dysku dynamicznym, który chcesz przekonwertować na dysk podstawowy, a następnie kliknij polecenie Usuń wolumin.

  4. Po usunięciu wszystkich woluminów z dysku kliknij dysk prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Konwertuj na dysk podstawowy.

Na dane tylko drugi fizyczny dysk!

Być może dobrym wyjściem jest zastosowanie Aomei Dynamic Disk Converter 3.5 Professional Edition ( http://www.dynamic-disk.com/dynamic-dis … ional.html) o czym pisze poniżej demistrakos . Ja bałbym się jednak o dane - ale ten czas konwersji kilka sekund (3-10)i ta cena, niespecjalnie wysoka - Twój wybór.

@Jasiek.w:

Czegoś nie rozumiem. Przecież jak usunę wszystkie woluminy to przecież dysk będzie pusty i nie będzie tam już windowsa. Czyli gdzie wtedy kliknę “konwertuj na dysk podstawowy”?

Dysk z którego usuwasz partycje dynamiczne nie może być dyskiem z systemem pod którym to robisz - nie dasz rady usunąć partycji systemowej gdy pracujesz na systemie z tego dysku. Musisz to zrobić albo z innym dyskiem albo z innym komputerem.

To jak mogę to zrobić jeśli mam laptopa? Przecież nie wyciągnę z niego dysk żeby podpiąć pod inny komputer.

Jeśli to jest laptop to tylko wyciągnięcie dysku i podpięcie do innego komputera - lub ta droga z Dynamic Disk Converter - ale zupełnie nie wiem jak ten program działa.

Dzięki za informację.

Ale to jakiś absurd - nie wierzę, że każdy kto chce zaszyfrować laptopa TrueCryptem (bo to jest moim celem) musi wyciągać z niego dysk.