Windows 7 - zmiana hasla usera

Mam problem. Kolega zmienił mi hasło użytkownika w komputerze (Windows 7 ). Jak odzyskać hasło/usunąć?

Możesz hasełko zresetować specjalnym linuxem

Do pobrania: http://mirror.tuxinator.org/trinityhome … ld-334.iso

Botujesz go normalnie z płyty jak ci się załaduje to piszesz w konsoli:

winpass -u irfad

A dalej według instrukcji. I to tyle. Życzę powodzenia. :slight_smile:

baciany , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Popraw też błędy ortograficzne. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Przepraszam ale miałem tylko dostęp do internetu w telefonie a tam polskich znaków nie mam. Teraz już odzyskałem komputer ale czuję się zagrożony. Wojna w domu trwa. Kolega co chwile “łamie” hasło do mojego konta. Nie tyle co je usunie ale zna jakie było. Również do FB, GG i wszystkiego hasła wyciągnął… Nie wiem jak ale użył podobno Biosu i jakiegoś programu. Jak takie coś się robi? Można to jakoś zablokować aby łamanie hasła nie było takie łatwe? A może zainstaluję liinuxa ? Tam trudniej zmienić zapewne :smiley:

Fajnych masz kolegów…

Zmień hasła i przeskanuj kompa skanerami spyware itp

Skanowałem, wykryło pełno ale nie mogło usunąć (darmowy program). W pewnym momencie komputer się zaciął i przy restarcie pisało że “Dysk twardy nie podłączony” a potem postanowiłem Format dać ale zacięło się przy formatowaniu i było “No system detected” a wcześniej “no bios”,

Teraz już po formacie jest i jest OK. Znacie jakiś sposób na monitorowanie komputera (kiedy był używany, co ktoś robił) itp. ?