Windows 7 zużycie Ramu

Mam Windows 7 Ultimate 32 bit

Mam uruchomionego tylko antywirusa a ramu mam nie wiele wolne .Tak samo mam kość 1 GB DDR a s ystem pokazuje 855mb ramu.

Czy coś jest tu nie tak . Jestem nowy na tym forum .

Nie wiem też do czego jest pamięć buforowana.

http://i49.tinypic.com/ejfl0j.jpg

U mnie siódemka w wersji 32-bitowej RC przy kości 2 GB zjadała 650-700MB z aero, więc coś zjada ci dodatkowy RAM. Powyłączaj zbędne usługi (odsyłam do googli) jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. 150MB ramu zjada prawdopodobnie karta graficzna lub MOBO. Jest nie do odzyskania (chyba, że aktualizacja BIOSU coś da).

Twoja konfiguracja sprzętowa nie zagwarantuje optymalnej pracy z systemem. Najlepiej pozostać na XP lub zakupić nowy sprzęt. Żeby nie było później lamentu jaka to siódemka jest ociężała w stosunku do XP - system dobiera się odpowiednio do konfiguracji. W7 lepiej będzie chodziło na nowym sprzęcie niż XP, XP będzie chodził lepiej na starym sprzęcie niż Vista/W7.

@down - właśnie zapomniałem dodać, że coś za dużo ma procesów. U mnie bez żadnej optymalizacji jest ich 39

Przede wszystkim, masz uruchomionego nie tylko antywirusa, ale również 49 procesów i 611 wątków. Następnie, nasuwa się pytanie: do czego potrzebujesz “wolnego ram”, skoro uruchamiasz tylko “antywirusa” ? (RAM po to się montuje w komputerze, by system go wykorzystywał, a nie po to by był sobie “wolny”)

DonDaniel , możesz zaglądnąć tu

Co ty jaja sobie robisz :smiley: :?: masz 1GB ramu i instalujesz w7 to powodzenia.

Do prawidłowej pracy systemy same dla siebie potrzebują minimum :

Win XP 128 ram , Vista 512 Ram, Windows 7 1GB . I to tyle w tym temacie a jeżeli ty masz na cały komputer 1 GB to nie dziw się że wszystko chodzi jak chodzi.

A to że W7 można odpalić na 128 Ramach to można włożyć między bajeczki dla dzieci . Może i się odpali ale inna kwestia jak to będzie chodzić.

Możesz dorzucić jeszcze z 1,5 GB żeby mieć 2,5 GB ale rakieta to nie będzie tyle tylko że będzie ci chodzić w miarę jako tako.

Fakt mój PC ( jeżeli mozna go tak nazwać ) ma już parę lat przeniosę się na XP nie powinno być problemu .

Dzięki z odpowiedzi. W dodatku zrobię pełnego formata , żeby żądny syf się nie przedostał.

Wie ktoś może jak zaktualizować bios, pliki aktualizacji już mam .

Nie ma czegoś takiego, jest formatowanie (dysku/partycji) po którym należy zainstalować system.

Po co? Bios to nie sterownik aby go aktualizować bez powodu. Jeśli nie zmieniałeś sprzętu i wszystko chodzi ok, nie ruszaj biosu.

To lepiej nic nie ruszam dzięki .

Sprawdź jak te systemy chodzą z taką ilością RAMu. Rozbawiłeś mnie. Żeby można było używać XP z service packami to 512 Ramu to ilość minimalna.

Co do Visty - Microsoft podał, że wymagania minimalne to 1GB. Windows 7 ma takie same, bo to Vista z ładniejszym paskiem na dole.

Karta jest zintegrowana ledwo zipie , ciesze się ze przynajmniej cod 4 chodzi bez zwiech, do tego moja płyta obsługuje maksymalnie 2GB ramu długo się zastanawiałem i doszedłem do wniosku ze nie będę dokupywać żadnych części , czekam aż się popsuje :lol: :lol: :lol: :lol:

PS.Albo sam przyłożę do tego rękę , ma ktoś jakieś pomysły ?.

Witam

no cóż, najpierw to co mnie poraziło:

gratuluję koledze znajomości systemów operacyjnych, ale ok.

Co do twoich problemów DonDaniel - komputer ma wykorzystywać pamięć zainstalowaną w kompie a nie omijać ją szerokim łukiem, nowe systemy (niestety) są bardziej dostosowywane do “nowych czasów” i technologii

W twoim przypadku polecam zostać przy XP, jednak radzę zainwestować w kartę grafiki - zawsze lepsza będzie oddzielna (z własnym prockiem i ramem) niż zintegrowana, która dodatkowo dokłada swoje procesy do RAM-u i procka. Co do twojego RAM, nie zapominaj że masz zintegrowaną grafę i dopisany do niej RAM, dlatego system pokazuje ci mniej niż masz w rzeczywistości, sprawdź w biosie czy nie masz przypisane 256 MB RAM do grafiki, założę się że tak ;), drobiazg, ale wielu o nim zapomina :slight_smile:

Proszę ograniczyć swoje wywody konkretnie do przedstawionego problemu.

Radosna twórczość w dziale Na luzie.

OTy kosmos.