Windows 8.1 100% wykorzystanie dysku i pamięci a izolacja wykresu urządzenia audio

Witam

Na początek przeskanowałbym system Antimalware od Malwarebytes oraz Adwcleanerem.

Kliknij na strzałkę przy -Host usługi system lokalny->Dysk-> 11,7MB/s  ,a otrzymasz okienko pokazując które usługi są uruchomione w tym procesie. Screen daj na

malware.thumb.jpg.03c0459eab424823c0e4ca

host2.thumb.jpg.68690570e51c622ce36055c6

 

Wyjkorzystanie dysku 46% z większą prędkością niż przy 100%host.thumb.jpg.072a59cf99557e39d9a54c79c

Dysk ma dziwne skoki w pracy, pracuje dobrze około 200MB/s po czym spadek do 3MB/s, jakby coś go w tym momencie blokowało.

Na próbę ->Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search,Windows update-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.Restart systemu i zobacz po restarcie jak będzie z użyciem dysku

Dysk OK

 

Bez zmian jak na razie. A co myślisz o izolacji wykresu urządzenia audio? Chociaż nie zawsze się pojawia… To jest coś na zasadzie spowolnienia co jakiś czas i nieważne jaka aplikacja w tym momencie ma największy zuzycie, bo równie dobrze był to skype czy chrome. Nie pamiętam czy na 10 miałem identyczny problem.

Sprawdz dziennik systemowy-MyEventViewer jakie są błędy

spróbuj aktualizacji nowego lub starszego sterownika dzwięku

Tylko tego typu błędy: Aktywacja aplikacji Microsoft.BingWeather_8wekyb3d8bbwe!App nie powiodła się. Błąd: -2144927148. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku Microsoft-Windows-TWinUI/Działa.

 

Sprawdz i zaktualizuj sterowniki audio, na nowsze lub starsze ze strony producenta

Ogólnie to są sterowniki realteka i je zwyczajnie usunąłem :wink: szczerze działa dźwięk i zobaczymy czy nie będzie się nic zawieszać

Jeszcze posprawdzam wszystko ale możliwe, że realtek życie mi psuł :wink: bo na systemowych sterach działa wszystko sprawnie.