Windows 8.1 64 bit - problem z dostępnością pamięci RAM

Mimo 64 bitowej wersji systemu nie mam dostępnej pełnej ilości pamięci RAM, mam zamiar dołożyć 2 lub 4GB więc dobrze by było gdyby rozwiązanie się znalazło :confused:

 

http://farm8.staticflickr.com/7403/12931165694_f5fe2e8272_o.png

pawel21a

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

To raczej normalne. System przypisuje część RAM-u karcie graficznej zintegrowanej z procesorem. Mam Win7 x64 i 8GB, procesor chyba z tej samej serii, co Twój - Ivy Bridge (grafika HD4000) i dostępnej mam 7,89GB.

 

Na przyszłość gdyby ilość dostępnej pamięci jakimś windowsowym cudem Ci znacząco spadła możesz spróbować zrobić to: skrót klawiaturowy : Windows + “R” (chodzi o polecenie uruchom), wpisujesz w nim “msconfig”. Następnie w zakładce Rozruch wchodzisz w Opcje zaawansowane. Zaznaczasz Maksymalna pamięć. Powinno pojawić się cała pamięć w MB np: dla 4GB - 4096, dla 6GB - 6144, dla 8GB - 8192 (bo ilość gigabajtów razy 1024). Klikasz OK i OK. Restart komputera. Wchodzisz jeszcze raz i odznaczasz Maksymalną pamięć.