Windows 8.1 64bit, system nie zawsze się zamyka


(Dawid511530) #1

Witam, tak jak w temacie posiadam laptopa z windowsem 8.1. Mój sprzęt to: Laptop Acer Aspire E1-570G, Procesor Intel Core i5-3337U 1.8 Ghz. Grafika: Gef Force 1gb. 4GB Ram. Przechodząc do sprawy od jakiegoś czasu laptop nie zawsze sie wyłącza (poprostu jest to loteria kiedy się zamknie). Kiedy wybieram start > zamknij na monitorze wszystko ładnie się zamyka, Ekran robi się jedno kolorowy z Napisem Trwa Zamykanie lub Zamykanie i w tym momencie z takim napisem potrafi przechodzić całą noc i się nie wyłączy.

Próbowałem już paru rzeczy i nic nie pomogło. Między innymi próbowałem:


(tosiekbu) #2

spróbuj wyłączyć szybkie uruchamianie

http://www.e-pilas.com/fast-startup-szybki-start-windows/

i i nie przestawiaj tej opcji przez jakiś czas używaj komputera normalnie co prawda troszkę stracisz na szybkości uruchamiania ale szybkie uruchamianie czasem powoduje problemy.


(Dawid511530) #3

próbowałem już tego (aktualnie od jakiegoś czasu jest wyłączone) o czym pisałem w swoim poście wyżej. NIestety nie pomogło.


(Bogdan_G) #4

Bywa, że procesy uruchomione w tle, nie chcą się zamknąć. Gdy system nie może je zamknąć w rozsądnym czasie,  to trzeba użyć RogueKiller - w logu będzie, czy jest szkodliwy proces, czy jest infekcja itd. To ma sens, bo na początku ten program zamyka szkodliwe procesy, potem po skanowaniu można zaznaczać i usuwać.

http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller,Program,Windows,39028.html

Pobierz odpowiednią wersję, uruchom jako administrator. Treść loga zapodaj na wklej.to, czy wklej.org, a tu daj linka.

 


(Dimatheus) #5

 

 

dawid1654 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy.

 

Dodatkowo na forum używamy polskich liter diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku  Edytuj  (na dole każdego posta po lewej stronie) - wyedytować swoje posty w tym temacie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,


(Dawid511530) #6

Zastosowałem się do polecenia wyżej.

@Bogdan_G 


(Bogdan_G) #7

Masz fałszywy antywirus WMiniPro.exe, zaś wfsrvc.exe, to szkodliwe oprogramowanie o nazwie Threat.Generic.Variant.WordFly.

Poproś o przeniesienie tematu do działu bezpieczeństwa, http://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html

Wklej linki do logów. Dopóki RK zatrzymał szkodliwe procesy, możesz uruchomić FRST.


(Dawid511530) #8

@Dimatheus Mogłbyś przenieść temat do działu bezpieczeństwa ?


(Bogdan_G) #9

Jeśli masz to w panelu, to odinstaluj. Co masz zainstalowane, to będzie w logach. Do odinstalowania użyj geek uninstaller. Jak się nie da normalnie odinstalować, to programik odinstaluje brutalnie. http://www.dobreprogramy.pl/GeekUninstaller,Program,Windows,33126.html


(Dawid511530) #10

Odinstalowałem z poziomu panelu sterowania Threat.Generic.Variant.WordFly nie było żadnych problemów.


(Acorus) #11

k.txt


(Dawid511530) #12

Postąpiłem według instrukcji z Frts otrzymałem coś takiego:


(Acorus) #13

Pokaż nowy raport z FRST bez Addition i Shortcut.


(Dawid511530) #14

Nowy raport


(Acorus) #15

Skasuj folder C:\FRST.

Przeskanuj progr. Malwarebytes Anti-Malware https://data-cdn.mbamupdates.com/web/mbam-setup-2.1.8.1057.exe

 


(Dawid511530) #16

Przeskanowałem wymienionym przez Ciebie programem. Na załączonym zdjęciu są wyniki. Rozumiem, że usunąć zaznaczone elementy?


(Acorus) #17

Wszystko do usunięcia.


(Dawid511530) #18

Mam nadzieje, że to wystarczy za pomoc Dzięki.