Windows 8.1 64bit w komputerze z 2gb pamięci i dyskiem 32gb

Witam mam pytanie ile miejsca zajmuje Windows 8.1 i jak by wyglądało działanie 64bitowej wersji przy 2gb pamięci ?

 

Pozdrawiam

To raczej słaby pomysł.

Według M$ sam system Win8.1 w wersji 64bit wymaga przynajmniej 20GB na dysku oraz przynajmniej 2GB pamięci RAM.

System powinien działać ale będzie bardzo powolny przy tak małej ilości pamięci (z tych 2GB może sobie jeszcze część zarezerwować karta graficzna i nie wiem czy system nie stwierdzi nagle w tym momencie że jest dostępne 1,5GB lub tylko 1 GB pamięci i że nie może się uruchomić), dodaj do tego użycie pamięci przez programy i może się okazać że system będzie cały czas chodził z pliku wymiany mocno zamulając.

Co do użycia dysku to do tych 20GB trzeba jeszcze dodać miejsce na późniejsze aktualizacje, punkty przywracania i kopie zapasowe robione przez system oraz programy które będziesz instalować, trzeba pamiętać że antywirusy będą stopniowo zajmować coraz więcej miejsca z powodu rosnących ciągle baz wirusów i podobnie jak używasz jakiegoś programu klienta poczty (np. Thunderbird) w którym przechowujesz pocztę lokalnie to jego folder też będzie stopniowo rósł.

Moim zdanie minimum pamięci dla systemów 64-bitowych dla sprawnej pracy to 4GB a dla 32-bitowych 2GB.

Nic nie będzie tutaj powolne. W większości sytuacji nawet nie odczuje różnicy. Niemniej ja nie widzę większego sensu takiej instalacji na 2 GB RAM.

 

Dysk 32 GB jest za mały na system z aktualizacjami i programami. Będzie Ci ciągle brakować miejsca. 

Chodzi mi o laptopika Acer ES1-111M  do śmigania tylko po necie i odpisywania na wiadomości itd. Dysk 32gb ssd tam jest. I zastanawiam się czy jest możliwe działał w miarę sprawnie i czy wystarczy miejsca na system.

Wersja x86 zajmuje mniej miejsca na dysku. 

Rozumiem tylko kurcze wszędzie wsadzają wersję 64bit.

Ale z wersji 64bit ten komputer nic nie wyciągnie, a nawet odrobinę zwolni bo 64 bitowy system to tak naprawdę hybryda 64/32 która może odpalać 32 bitowe aplikacje (w trybie zgodności wstecznej) i 64 bitowe aplikacje. Jeśli masz klucz do Win 8.1 to będzie działał on na 32 i 64 bitowych wersjach. Jak zrobić USB i skąd pobrać ISO do instalacji Windowsa pozostawiam wujkowi Google. Dasz radę.

To czyli na kluczu 64 bit mogę zainstalować legalnie 32bit? A co z miejscem 32gb? Ile tak naprawdę zajmuje windows chodzi mi czy wystarczy na działanie poprawne systemu + programy typu mozilla itd.

Starczy! Zostanie Ci jakieś 7-10 GB wolnego. Ten laptop został stworzony celowo pod Windows’a 8.1/64-bit i może nie przyjąć wersji 32-bitowej, nie mówiąc już o braku sterowników.

Rozumiem to mimo tego że do 64 bit wersji gdzie powinno być wydaje mi się min. 4gb to powinno chodzić to przyzwoicie do przeglądania internetu itd?

Przy dysku SSD i pamięciach DDR3 (a takie ma zamontowane) powinien działać sprawnie. Fabryka chyba wiedziała co robi?