Windows 8.1 -aktualizacja czy nowy system?

O Windows 8.1 od dłuższego czasu głośno. Wreszcie jest, wprawdzie jeszcze nie ostateczna wersja. I tu pojawia się problem. Sposób wprowadzenia jak i wielkość pliku świadczą o tym, że jest to właściwie nowa wersja a nie aktualizacja systemu Windows 8, do którego się przystosowałem - nie jest on moim wymarzonym systemem, ale daje się z nim żyć.

Z opinii, na które dotychczas natrafiłem, nie wynika, czy Windows w wersji 8.1 może istnieć jako niezależny system. Czy zatem można go zainstalować na odrębnej partycji jako drugi po Windows 8 ? I czy w ogóle jest cel instalowania go, jeśli Windows 8 spełnia dobrze swoją rolę ?

można ,tylko po co używać 2ch systemów naraz ? a skoro spełnia swa role to tym bardziej jest to bezsensu

Windows 8 Preview. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zapowiedz jakie będą ewentualnie zmiany. To nawet nie jest wersja jeszcze RC1, RC2 czy RTM, i tez nie wiadomo czy się ukażą inne wersje do grudnia?. Być może w wersji ostatecznej będzie wiele więcej zmian. Tej wersji nie powinno się używać jako dominującej. To jest takie demo, poglądowa wersja. Na wielu komputerach może działać dobrze, a może działać również źle. Na tych komputerach gdzie będzie po testach działać złe, przeważnie producenci później wypuszczają nowy BIOS, jak i uaktualniają różne sterowniki. Tak zawsze było w poprzednich odmianach Windows.

:lol: :lol:

Jak dla mnie Windows 8.1 to aktualizacja do Windows 8, tak zresztą chyba od początku było mówione.

Jeżeli nie chcesz sprawdzić co zmieniło się w Windows 8.1 w porównaniu do Windows 8 to raczej nie ma sensu abyś go instalował.

Jeżeli jednak już zdecydujesz się na wypróbowanie, to zainstaluj go na oddzielnej partycji, do pliku VHD bądź na maszynie wirtualnej.

Łatwiej będzie go usunąć i nie narobisz sobie zbędnego zamieszania w systemie.