Windows 8.1 - brak awatara na ekranie logowania

Witam,
Jak w temacie. Komputer niedawno po formacie. System Windows 8.1 z wszystkimi aktualizacjami.Zarejestrowany legalnym kluczem.
Wszystko było dobrze do momentu kiedy zmieniłem awatar. Po zmianie awatara przestał być on pokazywany na ekranie logowania. Dodam że jest on normalnie widoczny po zalogowaniu, na ekranie tam gdzie są kafelki i nazwa użytkownika.
Nie ma go tylko na ekranie logowania. Wie może ktoś jak przywrócić ten awatar z powrotem?

Zrób zmniejszenie grafiki do 256x256 w formacie JPG z MS Paint?

Logujesz się kontem MS, czy lokalnym? Jeżeli lokalnie, to spróbuj wgrać inny awatar i zobaczyć, czy sytuacja się powtórzy… Jeżeli jednak kontem MS. to usuń konto MS (przełącz na lokalne) i ponownie się zaloguj do konta MS. Zresztą, to Win8.1, który jest trochę taki nieudany wg. mnie.

Niestety nie dało to rezultatu. Zmniejszyłem obrazek i nadal brak awatara.

Loguję się kontem lokalnym.
Wgrywałem już różne awatary i zmieniałem ich rozmiary - bez efektu.
A co do opinii nt Windows 8.1 to się zgadzam, widać że MS nie dba już o ten system - np. kafelki już u mnie nie działają oraz parę innych drobiazgów tak jak ten awatar - może to ich celowa zagrywka żeby przenieść się na nowszy system?

Nie wiem, ale ja bym to zaktualizował do Win11, jak Twój komputer spełnia wymagania lub do win10. Pobierz Asystenta aktualizacji i jazda.

1 polubienie

Możesz uaktualnić za free