Windows 8.1 - czy po aktualizacji coś może mi się usunąć?

(lostek815) #1

Witam. Chciałem zapytać czy po aktualizacji Windowsa 8 do wersji 8.1 coś może mi się usunąć z dysku systemowego? Jakieś pliki, programy, sterowniki, cokolwiek? Jak to u Was przebiegało? Generalnie jak widzę ilość tematów z samymi problemami podczas aktualizacji i bezpośrednio po aktualizacji, to nie wiem czy warto się za to zabierać. Tym bardziej, że z samego Windows 8 jestem bardzo zadowolony.

(StarterX4) #2

Wątpię by coś ci usunęło, ale i tak niektóre programy lub gry będą wymagać reinstalacji, co często się zdarza po aktualizacji (np. błąd przy uruchamianiu gry lub programu).

(dzikiwiepsz) #3

No po przy aktualizacji może się usunąć co nie co, a kolejnych kilka rzeczy może nie działać, z plikami nie powinno być problemu a po za tym wszystko z starego systemu pozostawiane jest w folderze Windows.old wiec jak by nawet to i tak można coś odzyskać :slight_smile:

(Agatonster) #4

Z tym wątpieniem byłbym ostrożny. Oczywiście nie każdego to spotka, ale u mnie po aktualizacji systemu nastąpił brak dźwięku - na ikonie głośnika na pasku zadań standardowy w podobnym przypadku komunikat "Wystąpił problem ze sterownikiem urządzenia Urządzenie zgodne ze standardem High Definiton Audio. Ponowne zainstalowanie sterownika może rozwiązać ten problem."

Trochę czasu poświęciłem by odzyskać dźwięk :slight_smile:

(lostek815) #5

Hmm... Po namyśle jednak nie będę instalował tej aktualizacji. Szkoda nerwów jeśli coś ma się popsuć, a z tego co czytam na necie to z wieloma rzeczami mogą być problemy. Windows 8 jest już sprawdzony i wszystko jest z nim kompatybilne, więc nie ma co ryzykować jakąś zbędną aktualizacją zmieniającą kolory kafelków i dodającą nikomu niepotrzebny przycisk "Start".