Windows 8.1 - Czy warto inwestować w następce Windows 7?

Witam forumowicze :slight_smile: Ja mam do was pytanie takie warto w ogóle kupować Windows 8.1. Bardzo często używam się Menu Start a w nim wcale go nie ma. Samemu trzeba go tworzyć albo czekać kiedy Microsoft zlituje się i go wstawi w którąś aktualizacje. Dodatkowo pojawiła się informacja taka że “Microsoft kończy ze wsparciem Windows 8.1. Nowe łatki tylko dla Update 1” A ja zgłupiałem. Używam Windows 7 Home Premium 64bit z SP1. 

 

Dlatego pytam was czy warto inwestować w Windows 8.1 czy pozostać przy Windows 7 (dodam ze planuje kupić oryginał OEM)

 

Pozdrawiam serdecznie. 

 

 

O ile menu start nie jest Ci mego potrzebne (czyt. może zastąpić Ci je Modern UI) to myślę, że z całej reszty będziesz zadowolony :), dzielenie ekranu, aplikacje ze sklepu, jak dla mnie świetny OS, brakuje tylko jakiejś widocznej bariery pomiędzy desktopem, a Modern UI

Wiesz, warto i nie warto:

 

  • jest szybszy od W7, cudów nie ma, ale jest lepiej

  • z czasem, jak każdy Windows, nieco mu się zwolni :slight_smile:

  • start idzie przywrócić za pomocą zewnętrznych aplikacji

  • MS widzi co się dzieje, także mają dołożyć powiedzmy, że normalne menu Start a aplikacje metro będą uruchamiane jako pulpitowe programy. Podobnie Modern UI rozwija się z kolejnymi aktualizacjami i od momentu W8.1 zaczyna to mieć ręce i nogi na komputerach bez ekranu dotykowego

 

Ale jak nie trawisz Modern UI, które jest obecnym Start - możesz mieć problem to zaakceptować. Kafle są na tyle specyficzne, że albo ten design trafia w czyiś gust…albo nie.

 

Generalnie jak masz legalną licencję na W7 to nie ma jakiegoś naprawdę silnego argumentu za W8 - chyba, że ktoś lubi po prostu być na bieżąco z nowościami. Z Windows 8 jest taka zabawna sytuacja, że mieli ideę, którą wprowadzili odważnie w życie. Niemniej Windows był taką nieco wizualną konserwą i gdy pojawiła się większa zmiana - ludzie to żywcem zbojkotowali i MS zamierza wprowadzać stare naleciałości w postaci quasi-tradycyjnego Startu czy appek Modern nie na pełnym ekranie lecz jako okienkowe aplikacje desktopowe (więc z hiper rewolucji staje się to przywracaniem tego, co chcieli zostawić za sobą już). Nawet ma być (już jest?) opcja startu systemu bezpośrednio na pulpicie z pominięciem startu w Modern UI (domyślnie bowiem W8 startuje w kaflowym starcie, skąd możesz przełączyć się na pulpit).

 

MS oczywiście z czasem będzie serwował celowe postarzanie produktu w stylu brak najnowszego DX na W7, ale system przez to działać nie przestanie, a W7 będzie wspierane bodaj do 2020r.

 

 

EDIT:

 

A jeśli nie wiesz czy warto - ściągnij ze strony MS wersję testową Enterprise systemu (90 dniowa) i przetestuj W8.1 na realnym sprzęcie lub zainstalowane na maszynie wirtualnej.

Cześć,

 

Ile osób tyle opinii, tak jak sugeruje poprzednik, pobierz trial, zainstaluj i sam przetestuj czy nowy system odpowiada twoim potrzebom.

 

Nie wiem co w tym dziwnego. Skoro Windows 8.1 dostał bezpłatną aktualizację Update 1, to chyba logiczne, że nikt nie będzie sobie zaptrzątał głowy wspieraniem starszej wersji systemu.

Ogólnie jak to już wszyscy pisali, jest to kwestia Gustu. Ja na przykład używam Windows 8.1 i jestem z niego bardzo zadowolony, jeszcze jak będzie ta większa aktualizacja która przywróci Pasek startu i ten pasek startu będzie tak rozwinięty jak koncepcja pewnego Użytkownika (nie pamiętam skąd) to naprawdę, będzie to naprawdę wielkim plusem. Tak więc kwestia Gustu. 

No dokładnie jak piszecie. Kwestia gustu. Ściągnę ze strony wersje trial na 90 dni i na wirtualnej maszynie zainstaluje. Ta metoda jest najbezpieczniejsza do testów. Na razie brakuje tego tradycyjnego menu start jak jest w W7 ale z tego co czytam poszli po rozum do głowy i coś robią w tym kierunku. A jedynie pozostaje stworzenie sobie sztucznego menu start programowo. W internecie jest wiele rozwiązań jak to zrobić. Więc będę mógł się pobawić.

 

A tak na marginesie. Mój znajomy z pracy kupił Windowsa 8.1 namówili go w sklepie twierdząc ze po zakończeniu wsparcia technicznego W7 w 2016 roku W7 będzie łatany sporadycznie do 2020. I tym go przekonali do zakupienia.  (W7 mam legalnego kupiłem jak kupowałem nowe części do komputera)