Windows 8.1 + domena + wifi wpa2-enterprise

Witam.

 

Sytuacja wygląda następująco.

Posiadam laptopa Dell XPS 13, Windows 8.1, dodany do domeny.

Chcę podłączyć się do sieci wifi chronionej WPA2-Enterprise za pomocą certyfikatu. Certyfikat CA i subCA spływają z domeny.

Problem polega na tym, że nie mogę zaimportować na użytkownika domenowego (poprzez mmc) certyfikatu prywatnego.

 

Błąd jaki otrzymuję:

 

“wystąpił błąd wewnętrzny. profil użytkownika może być niedostępny lub importowany klucz prywatny może wymagać dostawcy usług kryptograficznych, który nie jest zainstalowany na tym komputerze”.

 

Próbowałem zrestartować usługę kryptograficzną (przez cmd) ale to nic nie pomogło. Reinstalowałem system na różne wersje (pro/enterprise) - nic nie pomogło. Na koncie lokalnym udało się bez problemu zaimportować certyfikat.

 

Problem jest o tyle dziwny, że w domenie jest dużo użytkowników z win 8.1 i nigdy nie było takiego problemu.

 

Czy ktokolwiek jest w stanie mi pomóc ? Z góry dziękuję.

 

Sprawdziłes uprawnienia (potrzebny jest zapis\odczyt) do %ProgramData%\Microsoft\Crypto\RSA ?

Nic nie pomogło. Dodatkowo próbowałem odpalić MMC jako użytkownik lokalny (stowrzyłem konto lokalne z prawami administratora lokalnego) ale też nic to nie dało.

Uparcie twierdzę, że to nadal kwestia uprawnień do folderów w %userprofile%  :)