Windows 8.1 Enterprise 90 days trial

(Lemonmlp) #1

Witam,

Sprawa jest taka: planuję kupić laptopa, z tym, że jest na nim zainstalowany system Windows 8.1 Enterprise w wersji trial na 90 dni. I tu moje pytanie: co dalej? Czy po tych 90 dniach? Jaki system będzie zainstalowany (lub nie)? Czy musze kupować osobno system?

Czekam na odpowiedzi i liczę na Waszą pomoc.

(Veers) #2

Po 90 dniach musisz usunąć oprogramowanie, lub zakupić licencję. System będzie zainstalowany nadal, ale będzie się z niego coraz ciężej korzystało, aż do odcięcia możliwości zalogowania. Zakładając że nie są ci potrzebne funkcjonalności z wersji Enterprise, od razu załóż że kupujesz laptopa BEZ SYSTEMU (bo taki jest stan faktyczny).

(bachus) #3

Jak wspomniano, zostanie obcięty z “funkcjonalności”. Warto sprawdzić, co to dokładnie za laptop - jest rzadkością, aby laptop nie miał licencji na Windows. 

(Lemonmlp) #4

Na aukcji laptopa napisane jest, że laptop posiada system Windows 8.1 w wersji Enterprise. Więcej żadnych informacji odnośnie systemu. Wersja Enterprise nie odpowiada mi (poza tym, osobie indywidualej raczej ciężko będzie kupić tę wersję, bo jest ona głównie dla firm) więc muszę dokupić osobno system, tak? Tak pozatym napisałem do sprzedawcy jak z tym systemem czy jest możliwość zakupu komputera z Windowsem innym niż w wersji Enterprise lub bez systemu. Teraz czekam na odpowiedź.

Podsumowując: zakup systemu osobno jest konieczny, tak?

(Veers) #5

Czyli o “wersji trial” nie ma tam słowa ? Tym bardziej należy traktować ofertę - że sprzedawany jest sam laptop. (przeniesienie licencji Enterprise przekraczałoby wartość laptopa wielokrotnie…)

(Lemonmlp) #6

Przepraszam, wprowadziłem Cię w błąd. Na aukcji jest wspomniane, że laptop posiada Windows 8.1, ale niżej jest napisane, że to wersja trial 90-cio dniowa. Jak narazie sprzedawca nie odpowiedział więc pozostaje mi czekać.