Windows 8.1 i karta graficzna Nvidia GeForce GTX 960 - problem

Witam, od kilku dni obraz z komputera się popsuł, wszędzie są czerwone kreski (zdj nr. 1) i jest mała rozdzielczość, którą można ustawić (zdj nr. 2).

Na początku myślałem, że to wina kabla, kupiłem nowy kabel i nie pomogło.

Pomyślałem, że może to być wina monitora, więc podłączyłem do telewizora, ale również nie pomogło.

Dzisiaj poszperałem w komputerze i znalazłem kod błędu 43 na karcie graficznej (zdj nr. 3). Próbowałem zainstalować najnowsze sterowniki (z dnia 28 września), ale nie pomogło. Próba zainstalowania starszych sterowników z płyty również nie dała żadnych rezultatów i myślę, że jest to wina karty graficznej. Ma ktoś pomysł co można z tym zrobić lub może potwierdzić moje obawy odnośnie zepsutej karty graficznej?



Karta siadła.

Przetestuj VRAM:

1 polubienie

Po pierwsze wyłącz “szybkie uruchamianie systemu” i włacz komputer ponownie
Po drugie - wymontuj kartę i zamontuj ponownie
Kreski wygładają mi na awarie ale na odległość brak możliwości stwierdzenia.
ale dziwne jest to 800x600

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4341212/windows-10-fix-graphics-device-problems-error-code-43

Nic z w/w sposobów nie pomogło.

Pokaż wyniki testu VRAM.

A jak odpalić pendrive podczas uruchamiania komputera?
Odpaliłem w trybie awaryjnym i nie było tych czerwonych kresek, rozdzielczość ta sama, ale miałem w ustawieniach możliwość ustawienia ~1300x na ileś tam, gdy próbowałem ją ustawić był komunikat “system Windows nie może ustawić tej rozdzielczości”, a po chwili miałem znowu max 800x600.

Najłatwiej, spróbuj kartę w innym kompie.

Może warto spróbować wywalić sterowniki i zainstalować na nowo.

(Zazwyczaj) naciskając F12 przy starcie - “boot menu”.

No cóż…

… podejrzewam, że naprawa przekroczy wartość karty. Możesz zapytać Foresta:

Nie miałem zamiaru jej naprawiać, chciałem się dowiedzieć tylko czy to jej wina, czy z nią się coś stało czy może coś innego, ale skoro to karta no to trudno.

Czyli z listy “używane karty” powoli trzeba by wykreślać też i 900. :slight_smile:

Laptopowe :slight_smile: