Windows 8.1 i niekończąca się aktualizacja

Witam,

Od ok. półtorej godziny instaluję sześć aktualizacji do Windowsa 8.1, pięć z nich w bardzo szybkim czasie zostały zainstalowane a szósta instaluje się ponad godzinę. Czy powinienem zresetować laptopa czy lepiej zaczekać?

Jeśli na ekranie widnieje napis “Nie wyłączaj komputera” lub “Do not turn off PC” to nie zalecam resetować. Po resecie taki system aktualizacji musi przeskanować zmiany jakie dokonał, a następnie naprawić uszkodzenia które tym resetem TY spowodowałeś. Poza tym, zacznie je instalować przy następnym wyłączeniu i będziesz musiał przechodzić przez taki sam proces po raz drugi.

 

Jeśli nie czytałeś treści posta: Nie resetuj, zaczekaj.

To prawda co mówisz, ale taki czas instalacji aktualizacji nie jest normalny. Jeśli aktualizacja będzie trwała naprawdę długo, w końcu trzeba będzie zrestartować system. Po restarcie system wycofa aktualizację, ale wstanie. A to, że aktualizacja zainstaluje się znowu: cóż, za drugim razem może się zainstalować, ja tak czasami miałem, że aktualizacja za którymś razem przechodziła. A jak nie, to trzeba wejść w Panel sterowania, ukryć pechową aktualizację, i system więcej nie będzie próbował jej instalować.

Niestety ale aktualizacja dalej stoi. Zrestartuję laptopa i wieczorem wznowię aktualizację. Dziwi mnie to, ponieważ laptop pierwszy raz tak mi aktualizuje a kupiłem go trzy-cztery miesiące temu.

 

EDIT:

 

Po zrestartowaniu systemu aktualizacja  o dziwo została pomyślnie zainstalowana. Dlaczego system automatycznie nie zakończył instalacji i sam się nie zresetował?

Tego się chyba nigdy nie dowiemy, po prostu tak już bywa, Windows to nie linux, więc nie wiesz co i kiedy się aktualizuje. Bo Windows nie zalewa informacjami o tym co robi :slight_smile: