Windows 8.1 i niekończąca się aktualizacja

(Vantet430) #1

Witam,

Od ok. półtorej godziny instaluję sześć aktualizacji do Windowsa 8.1, pięć z nich w bardzo szybkim czasie zostały zainstalowane a szósta instaluje się ponad godzinę. Czy powinienem zresetować laptopa czy lepiej zaczekać?

(Kraefezze) #2

Jeśli na ekranie widnieje napis “Nie wyłączaj komputera” lub “Do not turn off PC” to nie zalecam resetować. Po resecie taki system aktualizacji musi przeskanować zmiany jakie dokonał, a następnie naprawić uszkodzenia które tym resetem TY spowodowałeś. Poza tym, zacznie je instalować przy następnym wyłączeniu i będziesz musiał przechodzić przez taki sam proces po raz drugi.

Jeśli nie czytałeś treści posta: Nie resetuj, zaczekaj.

(kuba3351) #3

To prawda co mówisz, ale taki czas instalacji aktualizacji nie jest normalny. Jeśli aktualizacja będzie trwała naprawdę długo, w końcu trzeba będzie zrestartować system. Po restarcie system wycofa aktualizację, ale wstanie. A to, że aktualizacja zainstaluje się znowu: cóż, za drugim razem może się zainstalować, ja tak czasami miałem, że aktualizacja za którymś razem przechodziła. A jak nie, to trzeba wejść w Panel sterowania, ukryć pechową aktualizację, i system więcej nie będzie próbował jej instalować.

(Vantet430) #4

Niestety ale aktualizacja dalej stoi. Zrestartuję laptopa i wieczorem wznowię aktualizację. Dziwi mnie to, ponieważ laptop pierwszy raz tak mi aktualizuje a kupiłem go trzy-cztery miesiące temu.

EDIT:

Po zrestartowaniu systemu aktualizacja  o dziwo została pomyślnie zainstalowana. Dlaczego system automatycznie nie zakończył instalacji i sam się nie zresetował?

(kuba3351) #5

Tego się chyba nigdy nie dowiemy, po prostu tak już bywa, Windows to nie linux, więc nie wiesz co i kiedy się aktualizuje. Bo Windows nie zalewa informacjami o tym co robi :slight_smile: