Windows 8.1 i radeon r5 m430 problem z grafika

Niedawno zakupiłem nowego Della z kartą AMD Radeon R5 M430, jak podaje specyfikacja urządznia (jednak system pokazuje ją jako M330) bez systemu operacyjnego, windows 8 zainstalowałem od 0. Zainstalowałem na nim diretcx 11, direct sdk, .net 3.5. Próbuję poprawnie zainstalować sterowniki to karty graficznej, jednak bez powodzenia. Zainstalowałem sterowniki ze strony AMD (auto detekcja), potem wskazałem na konkretną serię karty graficznej i system, pobrałem, zainstalowałem. Z opcją auto detekcji zainstalowało się poprawnie, po wskazaniu modelu wywala bład 1603. W każdym przypadku nie mogę wejść w konfiguracje karty, nie wspominając o uruchomieniu jakiejkolwiek gry. Problem jest też z grafiką intela 620. Przy próbie instalacji sterowników pojawia się błąd o niespełnieniu minimalnych wymagań. Z kolei menedżer urządzeń w sekcji Display Adapter pokazuje mi AMD Radeon oraz Microsoft Basic Display Adapter. Co jest nie tak?

Sterowniki pobierz ze strony producenta laptopa a nie ze strony AMD!

Na stronie producenta nie ma sterowników dla tego systemu. Czy to możliwe że system nie współpracuje w pełni z tym laptopem?

Musisz wgrać sterowniki do karty zintegrowanej, aby była możliwa instalacja sterów dla AMD. Oczywiście musi być wgrany także sterownik chipsetu.
W przypadku niektórych modeli wsparcie producenta może obejmować tylko Win 10. Wtedy sterowników pod starszy system możesz szukać na stronach producentów konkurencyjnych modeli o tej samej lub mocno podobnej specyfikacji. Inna opcja do upgrade do Win 10.

Zainstalowałem sterowniki do chipsetu, potem próbowałem do karty intela i dostałem komunikat o niespełnieniu minimalnych wymagań.

Sprawdź ten sterownik dla Intela 620 https://downloadcenter.intel.com/download/26836/Graphics-Intel-Graphics-Driver-for-Windows-15-45-?product=96551

Zainstaluj czystą wersję systemu Windows 8.1 (nie tę dołączoną do laptopa). Systemy rozpowszechniane z laptopem często instalują do systemu różne “śmieciowe” dodatki przez co mogą powstawać problemy. W kolejnym kroku pobierz aktualizacje z Windows Update. Potem zainstaluj wszystkie sterowniki do sprzętu. Aby były najnowsze należy je pobierać ze strony producenta laptopa do konkretnego modelu. Jeśli na stronie producenta nie ma takich sterowników poszukaj ich na stronie producenta układu (np. AMD, Intel i itd.). Dokładne oznaczenia danego sprzętu można znaleźć w menedżerze urządzeń, tam musisz się dokopać do oznaczenia identyfikatora sprzętu.

Próbowałem proponowanych przez was sposobów, nie działają. Jeśli dobrze zrozumiałem to żeby grafika amd zadziałała potrzeba sterów do karty intela. Z drugiej strony stery od intela też się nie instalują. Po szybkim przejrzeniu wyników wyszukiwania wychodzi na to że ms nie wspiera procesorów 7 generacji w odniesieniu do windows 8 i 7. Czy się nie mylę? Na stronie della też nie ma sterów do kart graficznych dla win 8. Chyba pozostaje tylko aktualizacja systemu.

Co dziwne system nie wykrywa karty intela. Jest tylko amd i jakis Microsoft Basic Display Adapter, cokolwiek to jest.