Witam serdecznie. Bardzo proszę o wyjaśnienie, gdyż Ja już się pogubiłem.
Czy Windows 8.1 jest w wersji BOX i OEM, czy tylko w wersji OEM? Bo czytałem, że Windows 8 BOX wycofali i tylko OEM został, ale na zasadach innych, że chyba można go przenosić, a wcześniej OEM tego nie umożliwiały.
Dlaczego na stronie sklepu Microsoftu również nie ma podziału na BOX i OEM, pomimo, że niektóre inne sklepy komputerowe oferują sprzedaż oddzielnie BOX i OEM?
Więc jak to w końcu jest? Są nadal wersje BOX i OEM Windows 8.1, czy zostało tylko OEM? Jak pójdę kupić Windows 8.1, to mogę powiedzieć, że proszę wersję BOX?
Jest zamieszanie w tej kwestii i to dość spore i nawet na infolinii MS nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bierz OEM jest tańszy a aktywuje się na różnych kompach bez kłopotu. Ważne aby pilnować, żeby jednocześnie był tylko na jednym PC.
No właśnie jak z tym aktywowaniem OEM. Bo tutaj też dwie różne opinie czytałem. Jedna taka, że można przenosić na nowy PC wersję OEM, a druga taka, że tak można było robić w Windows 8, ale w 8.1 już powrócili do starych zasad OEM. Tą drugą zasadę część osób potwierdza, a część zaprzecza.
Dlatego, że już nie kojarzę jak to z tym OEM jest teraz, to chciałem zakupić wersję BOX i mieć spokój. Jednakże nawet nie wiem czy wersja BOX istnieje naprawdę hehe.
Pokręcone to jest. Proszę o dalsze wyjaśnienia jeśli ktoś zna jednoznaczną odpowiedź na temat wersji BOX i OEM.
obecnie wersje BOX Windows 8 i późniejsze występują jedynie w wersji upgrade , nie ma pełnych wersji. Wersje OEM można przenosić pomiędzy własnymi komputerami.
"Jest zamieszanie w tej kwestii i to dość spore i nawet na infolinii MS nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bierz OEM jest tańszy a aktywuje się na różnych kompach bez kłopotu. Ważne aby pilnować, żeby jednocześnie był tylko na jednym PC.
"
Jak ewentualne przenoszenie na inne komputery ma sie do zapisów licencji OEM Windows 8 ?
za odpowiednik wersji BOX można uznać systemy sprzedawane bezpośrednio w sklepie Microsoftu które są supportowane przez Microsoft w odróżnieniu od wersji OEM
A jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Przypuśćmy tak sobie --> kupię wersję OEM, zainstaluję na stacjonarnym PC i po jakimś czasie zmienię podzespoły płyta główna, procesor i jeszcze karta graficzna. Czy OEM będzie się czepiał, nie będzie chciał działać, bo zmiana sprzętu itd.?
Wiem, że można niby przenosić na inny PC, ale jak będzie w przypadku tego samego PC, ale kiedy nagle zmienię mu podzespoły. Czy system OEM już zainstalowany nie zacznie się wtedy tak jakby psuć, coś wydziwiać?
kluczowym elementem jest płyta główna , ale nawet jej wymiana nie powinna stworzyć większych problemów, najprawdopodobniej będzie wymagana ponowna aktywacja a w skrajnym przypadku reinstalacja i aktywacja