Windows 8.1 - istnieje nadal wersja BOX i OEM, czy została tylko OEM?


(szpon5) #1

Witam serdecznie. Bardzo proszę o wyjaśnienie, gdyż Ja już się pogubiłem.

Czy Windows 8.1 jest w wersji BOX i OEM, czy tylko w wersji OEM? Bo czytałem, że Windows 8 BOX wycofali i tylko OEM został, ale na zasadach innych, że chyba można go przenosić, a wcześniej OEM tego nie umożliwiały.

 

Dlaczego na stronie sklepu Microsoftu również nie ma podziału na BOX i OEM, pomimo, że niektóre inne sklepy komputerowe oferują sprzedaż oddzielnie BOX i OEM?

 

Więc jak to w końcu jest? Są nadal wersje BOX i OEM Windows 8.1, czy zostało tylko OEM? Jak pójdę kupić Windows 8.1, to mogę powiedzieć, że proszę wersję BOX?


(Longhorn2009) #2

Jest zamieszanie w tej kwestii i to dość spore i nawet na infolinii MS nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bierz OEM jest tańszy a aktywuje się na różnych kompach bez kłopotu. Ważne aby pilnować, żeby jednocześnie był tylko na jednym PC.


(szpon5) #3

No właśnie jak z tym aktywowaniem OEM. Bo tutaj też dwie różne opinie czytałem. Jedna taka, że można przenosić na nowy PC wersję OEM, a druga taka, że tak można było robić w Windows 8, ale w 8.1 już powrócili do starych zasad OEM. Tą drugą zasadę część osób potwierdza, a część zaprzecza.

 

Dlatego, że już nie kojarzę jak to z tym OEM jest teraz, to chciałem zakupić wersję BOX i mieć spokój. Jednakże nawet nie wiem czy wersja BOX istnieje naprawdę hehe.

 

Pokręcone to jest. Proszę o dalsze wyjaśnienia jeśli ktoś zna jednoznaczną odpowiedź na temat wersji BOX i OEM.


(awalczak) #4

obecnie wersje BOX Windows 8 i późniejsze występują jedynie w wersji upgrade , nie ma pełnych wersji. Wersje OEM można przenosić pomiędzy własnymi komputerami.

 

http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=duOXaXMI17s


(szpon5) #5

Czyli wersję BOX mogę wziąć tylko jeśli mam już jakąś wcześniejszą edycję systemu Windows, dobrze zrozumiałem?


(Awiechoczek) #6

Istnieje na pewno wersja PRO BOX

Wersja PRO ma taki kod producenta FQC-07346.

Łatwo znajdziesz w wyszukiwarce oferty wg tego kodu.

 

@Longhorn2009

"Jest zamieszanie w tej kwestii i to dość spore i nawet na infolinii MS nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bierz OEM jest tańszy a aktywuje się na różnych kompach bez kłopotu. Ważne aby pilnować, żeby jednocześnie był tylko na jednym PC.

"

Jak ewentualne przenoszenie na inne komputery  ma sie do zapisów licencji OEM Windows 8 ?

 

 

Pozdrawiam

AdamW


(awalczak) #7

Dobrze


(szpon5) #8

Coś mi się nie chce w to wierzyć, to bardzo dziwne.


(Longhorn2009) #9

Windows 8.1 jest w wersji BOX non-upgrade przecież http://www.agito.pl/microsoft-windows-8-1-pro-32-bit64-bit-pl-box-1156-888715.html


(awalczak) #10

http://pclab.pl/news51437.html

 

za odpowiednik wersji BOX można uznać systemy sprzedawane bezpośrednio w sklepie Microsoftu które są supportowane przez Microsoft w odróżnieniu od wersji OEM

http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/pl_PL/pdp/Windows-8.1/productID.288683500


(szpon5) #11

A jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Przypuśćmy tak sobie --> kupię wersję OEM, zainstaluję na stacjonarnym PC i po jakimś czasie zmienię podzespoły płyta główna, procesor i jeszcze karta graficzna. Czy OEM będzie się czepiał, nie będzie chciał działać, bo zmiana sprzętu itd.?

 

Wiem, że można niby przenosić na inny PC, ale jak będzie w przypadku tego samego PC, ale kiedy nagle zmienię mu podzespoły. Czy system OEM już zainstalowany nie zacznie się wtedy tak jakby psuć, coś wydziwiać?


(awalczak) #12

kluczowym elementem jest płyta główna , ale nawet jej wymiana nie powinna stworzyć większych problemów, najprawdopodobniej będzie wymagana ponowna aktywacja a w skrajnym przypadku reinstalacja i aktywacja


(szpon5) #13

Czyli powinno być wszystko w porządku. Dziękuję bardzo za odpowiedzi :).


(MiL-) #14

Jak to nie ma Windows 8.1 BOX? Sam taki mam.