Windows 8.1 która przeglądarka

Którą przeglądarkę byście polecili pod Win 8.1. Chodzi o szybkość działania najmniejsze zużycie procesora,Ram.

 

Opera

Według mnie : Google Chrome

Najlepsza to IE, szczególnie w trybie metro (jeśli chodzi o ram i procesor).

Chrome jest szybki, ale potrzebuje sporo RAM (zwłaszcza przy włączonym adblocku).

 

Firefox jest mniej pazerny na RAM, ale wolniejszy od Chrome. Do tego w moim odczuciu trochę przekombinowali 

 

IE 11 jest całkiem niezłą przeglądarką, ale nie oferuje nic ponad konkurencję.

 

Z Operą zawsze, odkąd pamiętam były mniejsze lub większe problemy ze stabilnością działania i ostatnio także z zapotrzebowaniem na RAM i CPU. Nie wiem czy coś się zmieniło w najnowszych wersjach.

 

 

 

Na co dzień używam Chrome i jestem generalnie zadowolony.

 

 

Jakieś bardzo nieaktualne dane posiadasz. Obecną Operę ciężko zajechać, jest stabilna.

 

Jeśli już komuś polecać Chrome, to lepiej wziąć pod uwagę Operę właśnie.

Tylko u mnie Opera przy 2 otwartych kartach pobiera 1gb ramu nawet więcej.Chrom nie miałem ale słyszałem że jest pamięciożerna.No i te szpiegowanie.Czy to prawda?

Rozdmuchana sprawa. Wszystkie przeglądarki zbierają informacje o przeglądanych stronach, by dostosować reklamy.

Dane z końca 2014 roku, kiedy ostatni raz użyłem tej przeglądarki. 

No i nie wiem którą przeglądarkę wybrać,Może jeszcze jakieś propozycję co do przeglądarek.

Może sam sprawdzisz i wybierzesz najlepszą dla swoich potrzeb?

Chcę zasięgnąć opinii innych użytkowników.Nie chcę instalować wszystkich przeglądarek i sprawdzać ich bo to zajmie mi wieki.I dla tego się pytam was.Może inaczej proszę was o pomoc.

Masz 3 najpopularniejsze przeglądarki na rynku (FF, Chrome, IE). Nie jest to wielki problem sprawdzić każdą z nich. 

 

Nie dostaniesz jasnej i obiektywnej odpowiedzi która przeglądarka jest najlepsza, bo żadna nie jest idealna.

Zdecydowanie Slimjet.

Napiszę tak. Którą przeglądarkę  byście wybrali dla siebie? To pomorze mi wybrać coś dla siebie.

Cześć,

Wątpię czy oczekujesz od przeglądarki tego samego co ja, ale skoro chcesz, to powiem, że ja wybrałbym Internet Explorer.

IE jest dobrą przeglądarką tylko brak dodatków.

Cześć,

Ja dodatków nie potrzebuję, dlatego wybrałem tą a nie inną przeglądarkę. Skoro sam nie wiesz, czego chcesz nie licz, że ktoś podejmie decyzję za ciebie. 

Zainstaluj sobie jedną, wybraną przeglądarkę, sprawdź czy spełnia twoje wymagania - jeżeli tak, zostaw ją, jeżeli nie, zainstaluj inną.

To nie jest takie proste.Mam zainstalowanego Firefox’a, ale ten po przejściu na każdą stronę wariuje(włącza się wentylator) mam nowy sprzęt i nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.Zainstalowałem ostatnio Slimjet i to samo. I dla tego jest ten temat.Czy nie o to ty chodzi na tym forum, aby inni użytkownicy pomagali sobie nawzajem.

 

Sprawdź temperatury podzespołów i wyczyść wentylator z kurzu. Przeglądarka nie ma z tym nic wspólnego. 

Temperatura jest OK. wentylator przedmuchany. O to chodzi że w przeglądarkach typu Slimjet,Opera,IE zużycie ramu dochodzi do 500 to chyba jest dziwne.

To nie jest dziwne. Przeglądarki potrafią wciągnąć kilka GB przy wielu kartach.