Windows 8.1 lagi gdy youtube w tle

Witam, ostatnio zainstalowałem na komputerze Windows 8.1 Pro i osobiście graficznie, dzięki doskonałej czytelności oraz dzięki swojemu systemowi działania podoba mi się bardziej od 7. Jednak nie podoba mi się problem jaki mnie napotkał w tym systemie. Mianowicie podczas używania youtube i otwartych 1-2 kart przeglądarka oraz sam komputer strasznie laguje. Mam zainstalowanego najnowszego flashplayera, jednak mimo to filmiki mi się crashują. Czy przy moich parametrach był to dobry pomysł aby zmienić 7 na 8.1? Szczerze to wolałbym przy niej pozostać, dlatego proszę Was o pomoc w rozwiązaniu problemów. Próbowałem różnych porad dotyczących optymalizacji, lecz niestety nie dało to nic w sprawie dot. youtuba. 

 

Oto parametry mojego komputera:

Processor Intel® Pentium® CPU B950 @ 2.10GHz

Manufacturer Intel Speed 2.1 GHz

Number of Cores 2

Video Card 1 Intel® HD Graphics

Manufacturer Intel Chipset Intel® HD Graphics

Dedicated Memory 512 MB

Total Memory 2.4 GB

Video Card 2 NVIDIA GeForce 315M

Manufacturer NVIDIA Chipset GeForce 315M

Dedicated Memory 512 MB

Total Memory 2.4 GB Memory 4.0 GB

Operating System Microsoft Windows 8.1 Professional Edition (build 9200), 64-bit

Service Pack 0

Size 64 Bit

Edition Professional

 

Czy jednak przy takich parametrach komputera dla wydajności lepiej będzie powrócić na 7? Podczas używania 7 nie przytrafił mi się taki problem, używam tych samych programów, tej samej przeglądarki(chrome), lecz różnica jest spora w tej kwestii, ponieważ sam system działa podobnie, a nawet troszeczkę szybciej.

7 od 8.1 wiele się nie różni w kwestii wymagan.

 

z tego co widze chyba jestes teraz na 8 i chcesz przejsć na 7 bo wcześniej chyba napisałeś to z błędem.

 

chrome masz najnowszy? zainstaluj wtyczkę Magic Actions for YouTube ustaw na html5 sprawdz jak działa a pozniej na flash.

 

na pewno masz zainstalowane najnowsze sterowniki do grafiki. możliwe że nie działa przyśpieszenie sprzętowe.

 

flasha nie musisz dodatkowo instalować bo chrome ma wbudowany flash.

 

teraz filmy działają z html5 i flash nie jest wymagany u mnie jest domyślnie wył i youtube działa dużo sprawniej.

Możesz jeszcze spróbować zainstalować Adobe Flash Player i w chrome://plugins wyłączyć PepperFlash. U mnie właśnie ten wbudowany w Chrome flash działa lipnie, dopiero na zewnętrznym nie mam lagów.