Windows 8.1 Laptop losowo nie wylacza sie do konca

Witajcie, od pewnego czasu mam problem z wyłączaniem się laptopa.

Mianowicie normalnie zamykam system i w losowych przypadkach po dłuższym użytkowaniu zostaje podświetlony przycisk POWER, ikona Wifi i zasilania podczas gdy defakto cały system, dysk itp już jest wyłączony i nie pracuje.

Aby wyłączyć do końca muszę przytrzymać POWER.

 

W systemie w zasadzie nic nie zmieniałem nawet, kombinowałem ze sterownikami od WIFI ale to chyba nie ma się co sugerować tym, ale głowy nie dam.

 

Zna ktoś jakiś sposób lub co kolwiek aby jakoś zmonitorować (programem czy coś) co może powodować taki stan?

Ew czy gdzieś to będzie zapisane w dzienniku systemu windows jako niemożność wyłączenia.

@kamil004

 

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku, tytuł możesz edytować po użyciu zaawansowanego edytora, dziękuję za uwagę.

Jeśli aktualizowałeś ostatnio sterownik do Nvidii to na 90% on powoduje te błędy.Na laptopie mojej córki Asus ROG g551 tego typu problem wystąpił po instalacji sterów do karty Nvidii i pomógł powrót do starszych sterowników i czyszczenie sprzętu CCleanerem.Fora dotyczące sprzętu Asusa kipią od narzekań na najnowsze sterowniki Nvidii, które blokują proces zamykania lub wstrzymywania systemu. Na moim komputerze po instalacji tych sterowników padło zamykanie (win 7) na lapku córki padło wstrzymywanie (win 8.1).Cały proces był identyczny z opisanym przez ciebie tzn. dysk już nie pracował,ale komp się nie zamykał i pozostawało tylko wymusić zamknięcie.

hmm dobrze że problem znany, niestety sterownika nie aktualizowałem i mam dokładnie z 7stycznia 2014 roku czyli pewnie ten z płyty z lapkiem ew. deko nowszy.

wersja sterownika 9.18.13.3235 (ForceWare 332.35)