Windows 8.1 - logowanie do konta Microsoft bez dostępu do internetu?


(SilberPunkt) #1

Witam!

 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z Windows 8.1 a problem dotyczy notebooka znajomej. Utworzyliśmy konto Microsoft pozwalające na dostęp do wszystkich usług w Windows 8.1 (głównie chodziło nam o Skype ale padła propozycja systemu do zintegrowania w jednym koncie dostępu do wszystkich usług więc z niej skorzystaliśmy). Po ponownym uruchomieniu notebooka pojawiło się okno logowania do konta Microsoft co bez problemu się powiodło przy połączeniu z internetem. Problem pojawił się, gdy znajoma znalazła się z notebookiem w miejscu, gdzie nie ma dostępu do internetu - zalogowanie jest oczywiście niemożliwe. Zdaniem znajomej (nie mam teraz dostępu do jej notebooka) nie ma innej opcji (np. praca w trybie offline) i nie da się wtedy korzystać z notebooka. Jak temu zaradzić?


(tomeeek64) #2

Bez problemu zalogowałem się do komputera z Windows 8.1 (do konta z Live ID) za pomocą zwykłego hasła, bez dostępu do Internetu. Logowanie działa poprawnie.


(_tommy_) #3

Teoretycznie logujesz się do usługi MS ale nie ma takiej opcji aby brak dostępu do internetu powodował całkowite uziemienie systemu.

Logujesz się zarówno do systemu jak i do konta Outlook i innych usług MS.