Windows 8.1 - logowanie do konta Microsoft bez dostępu do internetu?

Witam!

 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z Windows 8.1 a problem dotyczy notebooka znajomej. Utworzyliśmy konto Microsoft pozwalające na dostęp do wszystkich usług w Windows 8.1 (głównie chodziło nam o Skype ale padła propozycja systemu do zintegrowania w jednym koncie dostępu do wszystkich usług więc z niej skorzystaliśmy). Po ponownym uruchomieniu notebooka pojawiło się okno logowania do konta Microsoft co bez problemu się powiodło przy połączeniu z internetem. Problem pojawił się, gdy znajoma znalazła się z notebookiem w miejscu, gdzie nie ma dostępu do internetu - zalogowanie jest oczywiście niemożliwe. Zdaniem znajomej (nie mam teraz dostępu do jej notebooka) nie ma innej opcji (np. praca w trybie offline) i nie da się wtedy korzystać z notebooka. Jak temu zaradzić?

Bez problemu zalogowałem się do komputera z Windows 8.1 (do konta z Live ID) za pomocą zwykłego hasła, bez dostępu do Internetu. Logowanie działa poprawnie.

Teoretycznie logujesz się do usługi MS ale nie ma takiej opcji aby brak dostępu do internetu powodował całkowite uziemienie systemu.

Logujesz się zarówno do systemu jak i do konta Outlook i innych usług MS.