Windows 8.1 - menu prawego przycisku

Witam. Otóż chciałem przedstawić pewną sprawę dotyczącą mojego laptopa. 2 miesiące temu kupiłem laptop od Samsunga z Windowsem 8. Wszystko sprawnie działało, do ostatniego czasu. Postanowiłem go zaktualizować do wersji systemu - 8.1. Miałem nadzieję, że wszystko będzie działać, ponieważ dużo osób miało z tym systemem problemy. Myliłem się. Aktualizacja przebiegła pomyślnie, ale później pojawił się problem. Otóż, przy jakiejkolwiek aplikacji - na pulpicie, w eksploratorze, gdziekolwiek, przy naciśnięciu PRAWEGO przycisku (menu z właściwościami, wytnij, kopiuj, wklej) wszystko się zacina. Widać tylko standardową ,klepsydrę’’. Trzeba czekać około 50 sek zanim wszystko się uruchomi, czasami w ogóle się nie włącza. Strasznie to utrudnia pracę z komputerem. Proszę Was o pomoc, bo nie wiem już co zrobić. Czy da się ten problem samemu naprawić? Czy muszę oddać laptopa do serwisu, ponieważ chcę to zrobić? Mój laptop to - SAMSUNG NP270E5E-X01PL. Czekam na odpowiedzi. :frowning: :frowning: :frowning:

@darek107 - nie pisz głupot. Sam mam zaktualizowaną 8 do 8.1 i takich problemów nie doświadczyłem.

Spróbuj zaktualizować sterowniki, ewentualnie je ponownie zainstalować. Dwa - używasz myszki, czy touchpada? Jeśli touchpada, spróbuj podłączyć jakąś mysz, żeby wyeliminować touchpad, dla niego też zaktualizuj albo ponownie zainstaluj sterowniki.

Z rutynowych działań spróbuj MBAM i Dr.Web do przeskanowania, może masz jakiś śmieć, który się ~równolegle zainstalował.

Kompletne bzdury, bez problemu przywrócisz Windows 8 z recovery, ale spróbował bym najpierw zaktualizować sterowniki. Zapewne masz zainstalowany program SW Update, sprawdź w nim czy nie ma aktualizacji sterowników, szczególnie do grafiki.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Nie wiem co tym masz na myśli pisząc o sterownikach i co przez to rozumiesz.

Sterowniki obsługujące sprzęt czyli kartę graficzną, muzyczną. drukarkę itd. są te same zarówno dla Windowsa 8, Windowsa 8,1 czy Windowsa 7, a więc na pewno problem nie jest w sterownikach o ile oczywiście nie zmieniliśmy systemu np. 32 bitowego na 64 bitowy lub na odwrót bo przy takiej zmianie to rzeczywiście potrzebne by były inne sterowniki i lepiej takich zmian na laptopach nie robić.

OT Usera darek0107 wyleciał gdzie jego miejsce, proszę się już tym nie sugerować i kontynuować w temacie. Dziękuję.

W takim razie tak zrobię. Zobaczę czy to coś pomoże. Dam znać.

Na dodatek pojawił się kolejny problem - Avast przestał działać. Ciekawe co jeszcze się przytrafi.

Edit - Wszystko zainstalowałem. No niestety, żadna aktualizacja nie pomogła. Masz może jeszcze jakąś radę?

Dodane 24.11.2013 (N) 16:41

Próbowałem i z myszką, bez myszki. Skutek ten sam. Żadnej zmiany. Sterowniki do czego?

Dodane 24.11.2013 (N) 20:38

Żadna z rad nie pomogła… Macie jakieś jeszcze inne pomysły?

Spróbuj zrobić czystą instalację Win8 (jeśli masz taką możliwość) i od razu po tym, bez instalacji jakiegokolwiek programu, zrób aktualizację do 8.1. Może jakiś program, który ma swoje odniesienie w prawokliku powoduje te problemy.

Dziwnym jest problem z Avastem. Wrzuć logi z OTL: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html - może coś siedzi w systemie (zrób to przed ewentualną czystą instalacją).