Windows 8.1 na trzech woluminach - dysk SSD

Witam,

postanowiłem założyć nowy temat.

Po zainstalowaniu Windows 8.1 (a przyczyną były problemy, o których pisałem w innym temacie) przed logowaniem pojawia się blue screen z wyborem Windowsa, a dokładnie który wolumin wybrać. Po pierwszej reinstalacji systemu były dwie opcje:

1 i 4, ten nr 4 jest na pierwszym miejscu, a nr 1 jest poniżej. A po 30 s uruchomi się z automatu z numeru 4 (mogę sam kliknąć, który wybrać).

Zrobiłem format dysku i ponowna instalacja.

Teraz Windows jest na trzech - tak jak wyżej i plus jeszcze jeden. Startuje automatycznie po 30 sek. z 4 wolum.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

http://m.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2012/06/zmiana-czasu-rozruchu-windows.aspx

Witam, dzięki za podpowiedź. Tylko kwestia jest taka: zainstalowałem system - jeden. I jeden ma być - taki był mój zamiar. Nie chcę dwóch, a poza tym, jak wybiorę drugi lub trzeci wolumin to wywala błąd. I co ciekawe, jak instalowałem system z poziomu już zalogowania, tj. ustawienia - zmień ustawienia komputera - aktualizacje - aktualizacje i odzyskiwanie itp. to też wywala błąd.

Tak wygląda obecnie zarządzanie dyskami:

http://naforum.zapodaj.net/1325ac7098c3.png.html

Zbędne wpisy więc skasuj.

Nie rozumiem.

W msconfig oprócz opcji zmiany czasu wyboru jest też opcja usuń która usuwa wybrane wpisy systemów, których nie ma lub nie działają.

Jeśli dobrze widzę na obrazku, to masz dwa dyski, system zainstalowany na drugim, ale pliki uruchamiające na partycji ukrytej na pierwszym!

Ja bym odłączył duży dysk i zainstalował system na podłączonym tylko drugim dysku, wówczas będzie dobrze.

Dziękuje bardzo za podpowiedź :slight_smile: Pozdrawiam.