Windows 8.1 nie chce mi się aktywować

Zawsze jak włączam komputer to wyświetla mi się napis “licencja systemu Windows wkrótce wygaśnie. Musisz aktywować system w ustawieniach komputera”. Gdy wciskam “aktywuj” nic się nie dzieje :stuck_out_tongue: Czy to dlatego, że mam piracki? I w ogóle co zrobić, żeby aktywować ten system?

Pirackiego jak najbardziej nie aktywujesz.

Kupić licencję na system z którego korzystasz.

wyjścia są dwa, klikać do końca świata albo kupić oryginalny system. 

Nie wiem jak to się ma do innych systemów, ale gdzieś kiedyś czytałem, że pirackiego win 8 nie da się aktywować w taki sposób, żeby ,było napisane", że jest aktywowany. Poza tym taka rada na przyszłość - na tym forum lepiej się nie przyznawać do pirackiego oprogramowania (nawet jeśli takowe masz xD) 

@ArcanusPL Raz na virtualce testowałem aktywatory jak one właściwie działają (od strony technicznej) to jest napis “Aktywowany”, ale na 180 dni po czym usługa od aktywatora przed wygaśnięciem ponownie aktywuje na kolejne 180 dni i tak w kółko (symulowana jest komunikacja z fakowego serwera aktywacyjnego MS postawionego lokalnie przez usługę aktywatora, wykorzystywany jest tu mechanizm aktywacji grupowej jak masz w sieciach komputerów w średnich/dużych firmach). Sprytne dziadostwo, bo nawet pobiera aktualizację swojego modułu i ukrywa odpowiednie aktualizacje w Windows Update “zagrażające aktywacji”, a także dodaje wyjątek do Windows Defendera, aby ten nie mógł usunąć usługi aktywatora.

Osobiście to mam oczywiście oryginalnego Win 8.1, ale tylko do gier :P.

Nie ma jak to darmowy Linux :slight_smile:

Sporo myślałem nad przejściem na Linuxa, ale stety niestety lubię (nawet dość często) sobie pograć i ten fakt mnie jak do tej pory zatrzymywał :stuck_out_tongue:

Z grami to Ci powiem, że aż tak źle nie ma. Te co są dostępne na Steam również dla Linux to działają nawet bym powiedział płynniej niż na Windows. (często 10% fps więcej nawet mam).

Na PlayOnLinux te gry, co mają status Gold/Silver dla Wine też bardzo dobrze działają.

Niestety tytuły AAA to tylko na Windows :P, dlatego mam dualboota.