Windows 8.1 nie łączy automatycznie z sieciami WiFi

(Cyk34223) #1

Witam wszystkich.

Posiadam laptopa Acer V3-371 z zainstalowanym Windowsem 8.1 oryginalny z pełną aktualizacją.

Kilka dni temu wymieniłem dysk standardowy HDD na SSD Samsung 840 Evo. Po tej wymianie karta WiFi (Athreos AR5BWB222) widzi sieci, widzi zmiany np. gdy zdejmę z sieci zabezpieczenia, łączy się z Internetem niby wszystko ok. Jednak jest problem ponieważ przy włączaniu komputera lub restarcie, karta WiFi sama się nie łączy pomimo, że wszystkie ustawienia są ok odnośnie automatycznego połączenia z siecią.

Gdy wyłączę tryb samolotowy i go wyłączę karta jest połączona, gdy się wyloguje tak samo. Szukałem rozwiązania, instalowałem inne sterowniki zarówno ze strony producenta (Acer) jak i karty sieciowej (atheros.cz), pomimo różnych kombinacji jest cały czas tak samo. Pisałem do Acer-a jednak wg. nich nie ma problemu.

Przy wymianie dysku nie uszkodziłem karty ponieważ Ubuntu Live działa bardzo dobrze, karta WiFi śmiga jak należy. Ma ktoś pomysł jakby można to naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc.

(Leoncio) #2

Spróbuj żeby Windows zapomniał tą sieć, a potem włącz ją ponownie.

(Cyk34223) #3

Już tak robiłem nadal nic :confused:

Dziwne jest to, że miałem dysk HDD taki sam system wifi od początku postawienia systemu ładnie działała. Wymieniłem dysk, zainstalowałem system na SSD i był problem bo owszem sterowniki działały, karta widziała sieć ale nie chciała się łączyć, więc zmieniłem tryb w ustawieniach zaawansowanych na b/g/n z a/b/g/n i ruszyło lecz niestety sieć sama się nie łączy z siebie automatycznie. Np. czasem zdarza się tak po włączeniu ze ikonka WiFi pokazuje połączone, a potem już nie i trzeba ręcznie połączyć. Hasło pamięta, sieć też ale nie potrafi automatycznie się połączyć :confused:

(Leoncio) #4

Sprawdź co wykryje narzędzie do rozwiązywania problemów

(Cyk34223) #5

Sprawdzałem, sam nie wiedział co :slight_smile: Bo jeśli nie podłącze się do sieci to powie, że trzeba wybrać sieć. A jak będzie podłączona sieć to wszystko pokazuje dobrze ot co taka zagadka :confused:

(Leoncio) #6

może jakieś ustawienia w antywirusie spróbuj wyłączyć go

(Cyk34223) #7

Problem występuje od czystego systemu tzn. sam system + sterowniki od WiFi = brak automatycznego łączenia :confused: Więc to wina albo sterowników albo systemu albo sam nie wiem czego :confused: Bo jakby na Linux-e był problem to wina mogłaby być sprzętowa ale tam śmiga wszystko aż miło.

(Leoncio) #8

Jeśli system z pewnego źródła to pewnie sterowniki może jakiś program typu Driver Max czy Driver Booster ściągną jakieś stery

(Cyk34223) #9

System oryginalnie w 100%, płyta zakupiona itd. Właśnie jeden sprawdzam, trochę różnych sterowników znalazł, do WiFi mam aktualne wg. niego ale może aktualizacja pozostałych coś da radę.

(oggi21) #10

Nie masz przypadkiem zainstalowanego żadnego programu do zarządzania sieciami ? Często producenci OEM dodają taki “prezent”, który przejmuje zarządzanie/ustawienia połączeń. Może to być też soft dołączony do sterowników karty. Raz się spotkałem z takim przypadkiem, fakt że był to już leciwy laptop od LG, ale w żaden sposób nie można było się połączyć z jakąkolwiek siecią, dopiero po usunięciu programu i przywróceniu ustawień domyślnych (zezwól systemowi Windows na zarządzanie połączeniami) wszystko zaczęło działać. 

(Cyk34223) #11

Sprawę załatwiło zainstalowanie Intel Rapid. Szczerze głębszego sensu nie widzę dlaczego pomogło ale teraz sieć normalnie się łączy. Tego oprogramowanie nie było na stronie Acer-a a tak jak mówie pomogło.

Temat do zamknięcia dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: