Windows 8.1 nie łączy automatycznie z sieciami WiFi

Witam wszystkich.

 

Posiadam laptopa Acer V3-371 z zainstalowanym Windowsem 8.1 oryginalny z pełną aktualizacją.

 

Kilka dni temu wymieniłem dysk standardowy HDD na SSD Samsung 840 Evo. Po tej wymianie karta WiFi (Athreos AR5BWB222) widzi sieci, widzi zmiany np. gdy zdejmę z sieci zabezpieczenia, łączy się z Internetem niby wszystko ok. Jednak jest problem ponieważ przy włączaniu komputera lub restarcie, karta WiFi sama się nie łączy pomimo, że wszystkie ustawienia są ok odnośnie automatycznego połączenia z siecią.

 

Gdy wyłączę tryb samolotowy i go wyłączę karta jest połączona, gdy się wyloguje tak samo. Szukałem rozwiązania, instalowałem inne sterowniki zarówno ze strony producenta (Acer) jak i karty sieciowej (atheros.cz), pomimo różnych kombinacji jest cały czas tak samo. Pisałem do Acer-a jednak wg. nich nie ma problemu.

 

Przy wymianie dysku nie uszkodziłem karty ponieważ Ubuntu Live działa bardzo dobrze, karta WiFi śmiga jak należy. Ma ktoś pomysł jakby można to naprawić?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Spróbuj żeby Windows zapomniał tą sieć, a potem włącz ją ponownie.

Już tak robiłem nadal nic :confused:

 

Dziwne jest to, że miałem dysk HDD taki sam system wifi od początku postawienia systemu ładnie działała. Wymieniłem dysk, zainstalowałem system na SSD i był problem bo owszem sterowniki działały, karta widziała sieć ale nie chciała się łączyć, więc zmieniłem tryb w ustawieniach zaawansowanych na b/g/n z a/b/g/n i ruszyło lecz niestety sieć sama się nie łączy z siebie automatycznie. Np. czasem zdarza się tak po włączeniu ze ikonka WiFi pokazuje połączone, a potem już nie i trzeba ręcznie połączyć. Hasło pamięta, sieć też ale nie potrafi automatycznie się połączyć :confused:

Sprawdź co wykryje narzędzie do rozwiązywania problemów

Sprawdzałem, sam nie wiedział co :slight_smile: Bo jeśli nie podłącze się do sieci to powie, że trzeba wybrać sieć. A jak będzie podłączona sieć to wszystko pokazuje dobrze ot co taka zagadka :confused:

może jakieś ustawienia w antywirusie spróbuj wyłączyć go

Problem występuje od czystego systemu tzn. sam system + sterowniki od WiFi = brak automatycznego łączenia :confused: Więc to wina albo sterowników albo systemu albo sam nie wiem czego :confused: Bo jakby na Linux-e był problem to wina mogłaby być sprzętowa ale tam śmiga wszystko aż miło.

Jeśli system z pewnego źródła to pewnie sterowniki może jakiś program typu Driver Max czy Driver Booster ściągną jakieś stery

System oryginalnie w 100%, płyta zakupiona itd. Właśnie jeden sprawdzam, trochę różnych sterowników znalazł, do WiFi mam aktualne wg. niego ale może aktualizacja pozostałych coś da radę.

Nie masz przypadkiem zainstalowanego żadnego programu do zarządzania sieciami ? Często producenci OEM dodają taki “prezent”, który przejmuje zarządzanie/ustawienia połączeń. Może to być też soft dołączony do sterowników karty. Raz się spotkałem z takim przypadkiem, fakt że był to już leciwy laptop od LG, ale w żaden sposób nie można było się połączyć z jakąkolwiek siecią, dopiero po usunięciu programu i przywróceniu ustawień domyślnych (zezwól systemowi Windows na zarządzanie połączeniami) wszystko zaczęło działać. 

Sprawę załatwiło zainstalowanie Intel Rapid. Szczerze głębszego sensu nie widzę dlaczego pomogło ale teraz sieć normalnie się łączy. Tego oprogramowanie nie było na stronie Acer-a a tak jak mówie pomogło.

 

Temat do zamknięcia dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: