Windows 8.1 nie rozpoznaje kamerki internetowej

Witam. Mam problem z zainstalowaniem kamerki internetowe iBoost na komputerze z systemem Windows 8.1. System jest zaktualizowany do najnowszej wersji.

 

Nie znam dokładnej nazwy tej kamerki ale na obudowie napisane jest iBoost a na płytce ze sterownikami jest informacja “Webcam driver 7302”.

 

Po podłączeniu kamerki do komputera system wykrywa nowe urządzenie ale nie może znaleźć do niej sterownika i w menedżerze urządzeń wyświetla ją jako “Nieznane urządzenie”. Próbowałem zainstalować sterowniki z płytki jednak podczas instalacji wyskakuje okienko z błędem i kamerka nadal jest niewykrywana (zrzut okienka z błędem załączam do posta). Sterownik na płycie jest w formie pliku exe.

 

Używałem tej kamery w systemie windows 7 i działała bez zarzutu. Próbowałem też szukać sterowników i rozwiązania problemu w internecie ale jakoś nie trafiłem na żadne porady.

 

Może komuś na tym forum udało się rozwiązać podobny problem.

Pozdrawiam

 

EDYCJA:

Po zainstalowaniu sterowników z płytki wszedłem do Menedżera Urządzeń. Kliknąłem na ikonkę urządzenia (z żółtym wykrzyknikiem) PPM i wybrałem opcję: “Aktualizuj oprogramowanie sterownika” i następnie “Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika”. Na ekranie pojawiło się okienko z błędem (screen załączony do posta). Nie wiem co jest grane. 

 

Mam system windows 8.1 x64 ale windows 7 też był 64bitowy i nie było problemu.

 

EDYCJA2:

Tutaj znalazłem rozwiązanie problemu:

http://forum.pcformat.pl/Wyszukiwanie-sterownikow-do-kamer-internetowych-nieznanych-producentow-t

Bardzo przydatny poradnik, warto aby więcej osób go znało.

 

Pozdrawiam. temat można zamknąć.

post-131031-0-25497300-1399487212_thumb.

post-131031-0-85293600-1399533829_thumb.