Windows 8.1 nie widzi pendrive'ów - częściowo rozwiązany

Witam

Po podłączeniu pendrive’ów nie pojawiają się one w moim komputerze, porty usb działają bo podłączam do nich telefon i wszystko jest dobrze. Podczas podłączania pojawia się dźwięk, że coś zostało podłączone, ale nic nie widać w moim komputerze.

Wchodząc w zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami nie widać żadnego nieprzydzielonego dysku.

Z góry dziękuję za pomoc

 

UPDATE:

zrobiłem aktualizację z windows upadte i pendrive ponownie zaczęły być widoczne. Ma ktoś pomysł dlaczego pendrive były niewidoczne? Pytam na wszelki wypadke jakby to się znowu powtórzyło bo nie sądzę żeby na wszystko pomogła aktualizacja. Do wczoraj wszystko dobrze chodziło i dzisiaj przestało, a pobieżnie patrząc na akualizacje windowsowe nie wydaje mi się żeby to było rozwiązaniem problemu.

Będę wdzięczny za pomoc

Nie wiem czy to dobry pomysł ale może spróbuj uruchomić ponownie komputer z włożonym pendrive,może dociągnie sterowniki sprawdź również obecność infekcji czy takowe występują polecam skaner hitman pro lub malwarebytes antimalware

Malware, avast, adwcleaner nic nie wykrywają, po bezpiecznym usuwaniu sprzetu i ponownym włożeniu pendrive’ów do usb znowu nic nie wykryło. Spróbowałem tej metody z resetem z włożonym pendrive i jak na razie działa, znajduje za każdym razem, dzięki wielkie :slight_smile:

Jeśli masz ustawione automatyczne pobieranie aktualizacji i sterowników mógł Ci się zainstalować sterownik, który jest niekompatybilny ze sprzętem. Wyszukaj sterowniki od USB i spróbuj przywrócić poprzednie jeśli znajdziesz uaktualnione.