Windows 8.1 nie włącza się, miga biała kreska

Mam problem. Komputer ze świeżo zaktualizowanym systemem Windows do wersjii 8.1 Wszystko działało dobrze aż do dzisiaj. Komputer zatrzymuje się na migającej białej kresce w lewym górnym rogu. Nawet Logo Windows się nie pokazuje. Mam zainstalowany ubuntu i win8 i wybór systemu działa, ale sam Windows tak jak pisałem a co do Ubuntu to tez jakieś błędy ale to inna bajka bo nie działa od dawna.

Ubuntu z livecd działa. Możliwe ze coś z dyskiem bo przy livecd zazwyczaj dawało się pobierać pliki z internetu a teraz wyskakiwał błąd, chociaż nie wiem czy to i tak przy live cd do ramu nie zapisywało bo przecież potem wszystko znikało. W każdym razie pomóżcie mi zidentyfikować problem. Przepinałem dysk i inne części i przedmuchałem wtyki ale i tak to nic nie zmieniło. Dodam że komputer ma tak od ponad roku tyle że zazwyczaj za 5/25 razem się włączał i najwyżej zacinał przy wysiłku typu gta4/diablo3…

Panie kolego - Windows 8.1 w trybie awaryjnym a następnie

menedżer urządzeń, usuwasz kartę graficzną.

potem live-ce ubuntu i pobierasz stery do Windows 8.1

nie wiem jak u CB ale z podobnym tematem spotkałem się na kartatach AMD.

Dodam, ze w Windows 8.x tryb awaryjny uzyskujesz poprzez trzykrotne przerwanie bootowania w/w systemu - to jest na zywca możesz wylaczyc komputer

lub jeśli to stacjonarny resetujac go przyciskiem na obudowie.

później już gorki |zaawansowane| i tak dalej…

Co do awaryjki… Włączam kompa i jest ekran wyboru systemu Linux/windows. Więc żaden nie jest chwilowo zbootowany. Klikam Windows i od razu jest ta kreska, przerywanie powerem i wszystko nic nie daje. Próbowałem włączyć w Biosie ustawienia Bootowania ale żaden z F1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12 nie działa ani nic…

W tym momencie uruchomił mi się Ubuntu z dysku, chciał aktualizować ale przerwano podczas pobierania. Skoro mam dostęp już do kompa przez Linuxa może jakoś od środka da się coś zrobić z tym? Widnowsa obraz na płytę i jakiś Recovery? Czy jakoś Biosa zainstalować innego czy coś? (baterie wyjąłem na 10min więc się zrestartował)