[Windows 8.1 Pro] Problem z uruchamianiem gier, programów i 3 inne problemy

Witam, mam do czynienia z 4 problemami i nie wiem co z tym zrobić, ktoś pomoże?
Moje Problemy:

  1. Nie wyświetlają mi się ikony na pasku w prawym dolnym rogu koło godziny, nie wyświetla się np. Avast itp.
  2. Nie moge uruchomić żadnego programu, gry, poza grą Minecraft i przeglądarką chrome.
  3. Nie widać żadnych plików ani nic w Eksploratorze Plików.
  4. Nie mogę włączyć ustawień komputera w menu start bo mi się cały komputer zawiesza tak samo z wyszukiwarką w menu start.

Może spróbować z pomocą Live GNU/Linux zrobić smart dysku i jakimś narzędziem sprawdzić kondycje HDD (jak taki posiadasz na system).

  • jak będzie prawie trup to pewnie trzeba ratować cenne pliki i zakupić nowy dysk.

Opcjonalnie: sprawdzić czy jakiś „Crystal Disk Info” rusza w trybie instalatora „Windows 8.1” - kombinacja Shift+F10 powinna otwierać wiersz poleceń, wtedy niby otwieramy rozpakowany program „portable” poleceniami konsolowymi lub jak lubimy GUI to z pomocą Notatnika. Podobnie potem z HD Tune free/pro jak to jest HDD, pod SSD do odczytania SMART niby najlepszy będzie zaktualizowany program lub ten od producenta (13 letni HD tune free dla SSD może pokazać wiele parametrów bez nazwy i po „ID” trzeba ustalać czego dotyczą).


Nie zaszkodzi pewnie sprawdzić czy tryb awaryjny działa sprawniej - zakładając, że to nie objawy infekcji, czekające na tryb awaryjny by dokonała się mocniejsza awaria systemu:

Ustawienia uruchamiania systemu Windows (w tym tryb awaryjny)