Windows 8.1 Problem brak pulpitu

Witam dzisiaj zaktualizowałem Windowsa 8 do 8.1 wszystko szło dobrze do momentu kiedy się zalogowałem na swoje konto. Zamiast pulpitu zobaczyłem czarny ekran i myszkę. Za pomocą Menadżera Zadań próbowałem włączyć explorera ale efekt był taki że zaczął tylko migać dolny pasek. Zatrzymałem proces i włączyłem explorera jako administrator i o dziwo zadziałało ale tu jest kolejny problem bo nie mogę odtworzyć żadnej aplikacji. Wyskakuje informacja że Eksplorator działa z uprawnień administratora. Poniżej zdjęcie

https://skydrive.live.com/redir?resid=A433EFD218B50991!253&authkey=!AN8OdkjSWDTk2AY&v=3&ithint=photo%2c.png

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu

herkow , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeśli masz dostęp do panelu sterowania to stwórz nowe konto i sprawdź czy będzie tak samo. Jeśli tak to czeka cię najpewniej format, sam miałem podobną sytuację i z tego co czytałem jest to dość często przewijający się problem po aktualizacji, najczęściej pojawia się gdy nie utworzymy konta Ms, tylko lokalne.