Windows 8.1. problem z zainstalowaniem sterowników do karty graficznej

Problem polega na tym, że po zainstalowaniu Windows 8.1, system sam sobie wykrył moją kartę graficzną (Radeon 4850) i zainstalował “sterowniki”, których nazwa brzmi “Microsoft Corporation WDDM 1.1”. Niby OK, ale teraz jak sobie ściągam sterowniki ze strony producenta, to niestety totalnie nie mogę ich zainstalować - mimo, że w teorii instalacja przebiega pomyślnie, to po instalacji i ponownym uruchomienie komputera dalej ich nie ma, a jest to coś wyżej. Próbowałem na różnych wersjach sterów i nic to nie daje. Próbowałem je odinstalować, ale po ponownym uruchomienie kompa, Windows dalej je sam sobie instaluje z automatu… Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

A jaką wersję instalujesz? Bo wsparcie skończyło się na 13.1 Legacy

Tak, instaluję właśnie 13.1 i niestety, ale mimo instalacji tych sterowników, dalej mam te Microsoft Corporation WDDM 1.1 :frowning:

Próbowałeś instalować wersję beta 13.4 albo wyłączać podpisywanie sterowników?

Na moim lapku (HD 3650) miałem podobny problem z W8.1 - sterowniki nie chciały się zainstalować pomyślnie. W koniec końców olałem sprawę, system działa, w grach również spisuje się dobrze. Myślę, że to AMD mogło coś namieszać lub ich sterowniki nie pasują do 8.1, bo został wydany już po zakończeniu wsparcia.

OK, niestety nic nie mogłem zrobić, mimo dziesiątek prób instalacji sterowników. Pomógł niestety tylko format :confused: Temat do zamknięcia.