Windows 8.1 problemy z grą counter-strike i Combat Arms - wyłączenia i inne błędy

DirectX właśnie mam zainstalowany. Sterowniki mam tylko do grafiki lenovo. Bo lapka mam Lenovo. Jeszcze jakiś pakiet sterowników systemu Windows-Lenovo ACP i jakieś UV dalej nie widać czy coś tam jeszcze pisze.

Ale instalowałaś DirectX sama w tym laptopie? Bo DirectX jest domyślnie w systemie, jednak do starszych gier wypada zainstalować wersję 9. Ja też mam Windows 8.1 i też posiadam DirectX w systemie, ale ostatnio miałem problemy z jedną grą, to musiałem sięgnąć nawet do wersji DirectX 8.

 

Pousuwaj to wszystko. Znajdź na stronie Lenovo swojego lapka i pobierz sterowniki do grafiki, karty sieciowej WLAN i LAN. Zainstaluj je.

Jednak nie pobrałam tego DirectX, ale sprawdziłam i mam go w komputerze DirectX 1. Co do tych sterowników to weszłam i teraz obczajam, ale chyba nie mają sterowników na stronie do tego modelu. Sprawdzę jeszcze dokładnie.

Ale zainstaluj wersję 9, to Ci nie usunie tej nowszej, nie musisz się bać. Jaki masz model laptopa?

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/g50-30-notebook-lenovo?c=1 myślisz, że to ?

Jeśli to model Twojego laptopa, to powinno być OK. Zaznacz system Windows 8.1 (64-bitowy) i ściągnij sterowniki: LAN, WLAN, dźwięk, bluetooth, touchpad, chipset, kamerka, czytnik kart. Są to sterowniki, które powinny być w systemie. Dodatkowo zainstalujesz sterowniki do grafiki właśnie od Lenovo, a to dlatego, że często sterowniki od producenta laptopa są specjalnie zoptymalizowane pod dany sprzęt. Po pobraniu wszystkich sterowników odinstaluj poprzednie sterowniki, które były wcześniej zainstalowane. Jeśli nie wiesz jakie, to zrób zrzut ekranu z listą zainstalowanych w systemie programów i sterowników i wstaw tu na forum. Po odinstalowaniu będziesz musiała zainstalować wszystkie pobrane sterowniki. Nie wiem, czy rozwiąże to Twoje problemy z grami, ale pozbędziemy się zbędnych śmieci z systemu i w dodatku zainstalujemy potrzebne sterowniki.

Pozwolisz, że zrobię to rano ? Bo teraz jestem padnięta. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz, po południu jakoś dam znać czy wszystko zrobiłam. Co do tego directX to system podczas instalacji pokazuje, że jest już nowsza lub równorzędna wersja i niepotrzebna jest instalacja tej wersji. Więc nie wiem.Dodatkowo terazcounter-strike się uruchamia, ale pokazuje, że system spróbuje znaleźć problem i tam mnie poinformować.

Hej,

Widzę więc, że nawet nie pofatygowałaś się do przejrzenia linków, które podałem w notatce moderacyjnej. Informacja o problemie z grami nie wprowadza do tematu nic konkretnego - trzeba sprecyzować, jakie to problemy. Może na przykład tak? “Windows 8.1 - Gra CS się nie uruchamia, a Combat Arms wyłącza się i informuje o błędzie” Prawda, że konkretniej? Czekam na wprowadzenie zmian.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Takiej ilości śmieci od producenta laptopa jeszcze nigdy nie widziałem. Odinstaluj prawie wszystko, przy czym możesz zachować: Firefox, Microsoft Visual C++, Microsoft Office, Java, AVG, Pakiet sterowników systemu Windows, Lenovo OneKey Recovery, Adobe Flash Player, Start Menu. Zachowaj też swoje gry oraz Skype, jeśli używasz oczywiście. Ogólnie ciężko ocenić, który z programów może Ci się przydać, a który nie, bo każdy ma inne potrzeby, a wiele z tych programów jakoś mogłoby się przydać. Ja sam zawsze usuwałem programy instalowane przez producenta z zachowaniem maksymalnie 2-3 z nich.

 

Usuwaj te programy i sterowniki dopiero po ściągnięciu sterowników, o których pisaliśmy w nocy, bo odinstalowywać będziesz również sterowniki sieci i stracisz dostęp do internetu. Po odinstalowaniu zainstaluj to, co ściągnęłaś wcześniej. Na koniec możesz pobrać program ‘CCleaner’ i przeczyść komputer.

 

Dla przypomnienia - pobierz: LAN, WLAN, dźwięk, bluetooth, touchpad, chipset, kamerka, czytnik kart, ale także sterowniki grafiki.

Okej aktualnie sprawdziłam, czy wszystko działa. Przepraszam, że tak długo odpisuje,ale wczoraj wgl nie byłam na komputerze. Mam jeszcze pytanie, czy pobierać sterownik “Oprogramowanie i Narzędzia” ? Zaczynam pobierać i zaraz napiszę albo po prostu wstawię screena z panelu sterowania, abyś mógł mnie nakierować w razie czego co usunąc bo napisałeś, że ciężko ocenić, który może się przydać, a który nie. Czekam na odpowiedź i zaraz wstawiam post.

Pod obrazkiem laptopa masz napis ‘System operacyjny:’ i tam zaznaczasz ‘Windows 8.1 (64-bitowy)’. Wtedy wyniki zostaną przefiltrowane i pokażą się sterowniki tylko dla Twojego systemu i pobierz te, o których Ci pisałem wcześniej. Pewnie niektóre z tych sterowników działają zarówno na Windows 7 jak i na Windows 8/8.1.

Dobra, więc zainstalowałam wszystko co kazałeś. Teraz czekam na odpowiedź co mogę usunąć, na pewno. Bo do kilku nie miałeś pewności.

Gdyby to był mój komputer, to usunąłbym wszystko poza tym, co wymieniłem wcześniej. Oczywiście nie mogę Ci narzucać nic, bo nie wiem jakim użytkownikiem jesteś i co może Ci się przydać. W ogóle powinnaś najpierw usunąć te programy i sterowniki i dopiero potem wypadałoby zainstalować wszystko :smiley: Jak coś, to możliwe, że dostałaś płyty z laptopem, na których są te wszystkie programy, więc może będziesz w stanie sobie w przyszłości zainstalować potrzebne programy.

Płyt nie dostałem, teraz dostaje się pyty rzadko. Zazwyczaj sam komputer wszystko wgrane i tyle. Tak to wygląda, chyba,że w każdym sklepie to inaczej jest.

Ale przecież nie  miałaś odinstalowywać gier…

W sumie ponowna instalacja gier może pomóc. Jest to system 64-bitowy, więc można zainstalować grę w folderze ‘Program Files’ lub w folderze ‘Pliki programów (x86)’ (można oczywiście też w innych miejscach, ale wymienione przeze mnie foldery należą do najczęściej wybieranych podczas instalacji). Mi się kilka razy zdarzyło, że gra zainstalowana w folderze ‘Program Files’ nie działała, lub miała problemy z działaniem, a gdy zainstalowałem ją w folderze ‘Pliki programów (x86)’ wszystko działało dobrze. Ostatnia gra, dla której ten sposób zadziałał, to było ‘Two Worlds II’.