Windows 8.1 problemy z grą counter-strike i Combat Arms - wyłączenia i inne błędy

Witam wszystkich. mam pytanie w sprawie windowsa 8.1 jak w temacie nie wchodzą mi gry. Przykładowo gra conter-strike nie uruchamia się wgl. Tak samo gra Combat Arms również, chociaż ta włącza się i po tym już wyskakuje błąd. Jeżeli chodzi o sterowniki to zainstalowałam jakieś, ale to nic nie pomogło i sprawdziłam, że jednak są zainstalowane sterowniki. Więc mam nadzieję, że ktoś pomoże. Czekam na odpowiedź co może być przyczyną :slight_smile:

Magdalena05 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Popraw szybko tytuł bo będzie kosz ;) 

Podaj specyfikacje komputera

Tak, podaj specyfikację sprzętu, ale także napisz, jakie sterowniki instalowałaś.

Uważam, że temat jasno opisuje mój problem. W tej zakładce są problemy z Windowsem. Może czegoś nie zrozumiałam, ale temat chyba trafny. Proszę o ścisłość. Jeżeli chodzi o ten ozdobnik " problemy z grami to przez to, też mniej osób to przeczyta wydaje mi się. Proszę o jakieś wskazówki w takim razie.

System Windows 8.1 z usługą Bing

Procesor: Intel Celeron N2830 2.16 GHz x64

RAM: 4,00 GB

64 bitowy system operacyjny,

Dysk twardy 500GB

Karta graficzna: Intel HD Graphics

 

Co do sterowników to wgrałam wszystkie microsoft visual C++ (x64) z każdego roku, ale jak się później okazało na komputerze są te same tylko z liczbą (x86).

Pakiety Microsoft Visual C++ nie są sterownikami. Zainstaluj te sterowniki —> https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProdId=3523

Pobrałam te dla Intela pierwsze, a te drugie też pobierać? I jeszcze pytanko, jak pobrałam już to coś jeszcze z tym teraz zrobić ?

Tych drugich nie pobieraj, są dla systemów linuksowych. Po pobraniu zainstaluj te sterowniki.

Chyba zainstalowałam bo wyskakuje mi takie okno, w którym pokazuje,że można coś pobrać i zainstalować, ale do zainstalowania jest zero rzeczy. Więc to tyle ?

Pobrałaś pewnie narzędzie do automatycznej instalacji sterowników - coś o nazwie Intel Driver Update Utility. Zgadza się? Uruchom to i kliknij z lewej strony mniej więcej na środku okna napis ‘Auto detect and recommend drivers’. Jak znajdzie, to kliknij ‘Download’.

Tak właśnie to, pobiera się zaraz dam znać czy coś pomogło. Chyba, że coś jeszcze będę musiała zrobić.

To jest narzędzie, które pobiera sterowniki, więc po pobraniu nie będą one jeszcze zainstalowane. Musisz je uruchomić sama (ewentualnie narzędzie aktualizacji automatycznie rozpocznie instalację sterowników - nie mam Intela, więc nie mogę sprawdzić w jaki sposób to działa). Przed pobraniem można wybrać folder, w którym zostanie zapisany sterownik - możliwe, że będzie to folder ‘Pobrane’ w katalogu użytkownika. Wejdź tam i zainstaluj pobrane stery.

Tak właśnie się stało. Zainstalowało te sterowniki, jednak to chyba nic nie pomogło. Bo dalej gra nie działa jest ten sam błąd. Zainstalowało mi się coś takiego jak panel sterowniczy grafiki HD Intel. Więc wszystko się chyba dobrze zainstalowało, jak kazałeś.

Napisałaś w pierwszym poście, że wyskakuje błąd - jaki to błąd? Jaka informacja się pojawia?

Can not connect to the server Please try again or visit jakaś tam stronka. I jeszcze na dole Error code = -2,10060.

To problem nie dotyczy sterowników, chyba że tych od karty sieciowej. Bardziej wygląda to na problem z serwerami, który leży po stronie twórców. Z wymienionymi przez Ciebie grami nie miałem do czynienia i nie mam pojęcia, jak one działają. Wcześniej grałaś na tym sprzęcie w te gry? Działały dobrze?

Nie, wygląda to tak, że wcześniej grałam na innym laptopie. Bo mam 2 laptopy i tamten jest starszy, teraz mam nowy a problem 1 raz mi się taki pojawił. Więc nie wiem w czym jest problem, ale piszesz, że to problem może być z serwerami. Więc co poradzić na grę counter-strike 1.6 bo ta gra w ogóle się nie włącza.

Nie mam pojęcia, ale spróbuj na ikonie gry kliknąć prawym przyciskiem myszy, potem kliknij ‘Właściwości’, a następnie przejdź do zakładki ‘Zgodność’. Tam zaznacz u góry ‘Uruchom ten program w trybie zgodności z:’ i wybierz ‘Windows 7’ lub ‘Windows XP’, a na dole zaznacz ‘Uruchom ten program jako administrator’. Zamknij okno po kliknięciu ‘Zastosuj’ i spróbuj uruchomić grę.

Po zmianie występuje asystent zgodności programów i pyta czy działa poprawnie. Wychodzi na to, że dalej nie działa. Co do tych sterowników HP to mogę je usunąć czy powinny zostać ?

A jakie sterowniki od HP masz? Podejrzewam, że w nowym laptopie był zainstalowany system i różnego rodzaje śmieci doinstalowane przez producenta. W większości wypadków można sporo rzeczy powywalać.

 

Spróbuj jeszcze zainstalować DirectX - http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12426.html