Windows 8.1 spowolniony system laptop Toshiba

Witam.

Mój system jest bardzo spowolniony. Ponieważ używam dużo internetu, to możliwe, że został zainfekowany. Mam płatny program antywirusowy Avast. Zaintalowałem go bo myślałem, że rozwiąże to problem. Niestety jest chyba jeszcze gorzej. Odcina mnie również od internetu. Strony wczytują się długo. A po jakimś czasie nic nie mogę otworzyć. Aplikacje otwierają się też bardzo długo. Sam proces włączania sie laptopa trwa bardzo długo. Dane laptopa: Toshiba Personal Computer Intel® Core™ i3-3110M CPU @ 2,40GHz RAM 4.00 64-bit operating system, x64-based processor

1 polubienie

Program antywirusowy po zainfekowaniu systemu wiele nie pomoże. To jakby się szczepić, po zachorowaniu. Zwykle wolne działanie starszego sprzętu spowodowane jest, wolnym dyskiem HDD, który często też jest już zużyty. Spyware, być może wirusy, tez nie pomagają. Czasami starszy laptop jest też brudny i się grzeje.

Rekomendowane: rozebrać, wyczyścić, zamontować SSD, postawić system i powinno być ok.

Tutaj dołączam jeszcze raport FRSTAddition.txt (53,0 KB) FRST.txt (45,0 KB) Shortcut.txt (72,6 KB)

1 polubienie

Witaj @karol1985r na Forum DobreProgramy

Przeglądam logi, poczekaj chwilkę :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Wykonaj poniższe polecenia. Zwróć szczególną uwagę na skan ADWCleaner, gdzie proszę o odznaczenie programów Preinstalled z Toshiby na etapie skanu przed oczyszczaniem

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. F:\naprawa win
    fixlist.txt (3,1 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.
2 polubienia

Doszedłem do punktu 3. Zrobiłem restart. A gdzie ten plik wynikowy się zapisał? Skąd go przekleić?

Powinien być w F:\naprawa win
fixlog.txt

1 polubienie

Ok jest. tzn. w F:\naprawa win. Fixlog.txt (8,2 KB)

Ten ADVCleaner jest chyba tylko na 32bit? czy taki zainstalować?

tak

1 polubienie

Mam tu jakieś 3 pliki z tego skanu i oczyszczaniaAdwCleaner[C01].txt (1,8 KB) AdwCleaner[S00].txt (7,6 KB) AdwCleaner[S01].txt (7,5 KB)

Ale to chyba chodzi o ten C01 bo ja wziąłem wszystko z C:\AdwCleaner\Logs

Dziękuję

Czy laptop działa lepiej?

Jaki to jest dokładnie model laptopa?

1 polubienie

Dziękuję za pomoc.
Tak juz po 2 kroku bylo duzo lepiej. Model: Toshiba Satellite C55-A-1H9

Można by się pokusić na podmianę dysku na SSD jak kolega @wasabi1084 wcześniej wspomniał.
Ja w swojej Toshibie (14 lat) wymieniłem dysk na SSD, działa elegancko :slight_smile:

Nie jestem pewien, ale możliwe, że jest dostępna nowsza wersja BIOS
Potrzebny by był numer seryjny/model (np. PSCJEx)
Wpisz na stronie DYNABOOK & TOSHIBA SUPPORT

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

Your entry doesn’t appear to be valid. Please double-check that your product is from the Americas, Australia or New Zealand region and try again. Wpisywałem po modelu i po nr ser. Ale wyskakuje coś takiego.

Ten jest akurat z europy (Niemcy)

Dzięki wielkie.:grinning:
Pomyślę, nad wymianą dysku SSD.