Windows 8.1 Sterowniki Dzwięku Realtek Problem

Witam posiadam Windows 8.1 (Kopia Ewaluacyjna> Build 9600) Pro oraz płytę główną Foxconn H61MXV/H67MXV i mam problem z instalacją sterowników audio które miałem zainstalowane jeszcze na Win 7 a pobrałem z oficjalnej strony producenta niby kompatybilne z 8.1 a jednak po instalacji i restarcie znikają te sterowniki i jest tak jak bym ich nigdy nie zainstalował a mam zestaw 5.1 i bez tych sterowników nie mam jak ustawić sobie aby nie szło stereo tylko tak jak wspomniałem 5.1.

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc :smiley:

Jeżeli masz pewność, że to karta Realtek, to pobierz najnowsze sterowniki jakie są, niekoniecznie ze strony producenta:

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

Sam mam kartę tego producenta (acz w lapie) i na Win8.1 nic nie znika po restarcie :slight_smile:

Jestem pewien że jest to ta karta a te sterowniki już próbowałem i dalej nic to nie daje…

Są może jakieś inne sterowniki?

bonzo139 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Witaj,

Na stronie producenta miałem dość duży problem z dobraniem sterowników do innej (niż Twoja) płyty “Foxxonn”

Poskutkowało dokładne podanie rodzaju Socketu procesora, chipsetu oraz wybranie odpowiedniego systemu operacyjnego klik..

Instalację przeprowadziłem w ściśle określonej kolejności (według zaleceń) czyli: 1 chipset, 2 LAN, 3 Audio.

Ps. Działa do dziś (być może mój problem był inny gdyż odbyło się to na Windows XP 64 bit).

Ps. 2 Tu masz dwa linki do sterowników wersji twojej płyty H67MXV,H61MXV i wybierasz tylko tech support i masz wszystkie opcje sterowników.

Życzę powodzenia

Ok działa :slight_smile: zainstalowałem jeszcze raz sterowniki chipsetów i już udało się zainstalować stery audio :slight_smile: