Windows 8.1 Store - nie da się pobierać

Witam, od kilku dni mam pewien problem z Windows Store.

Posiadam Windows 8.1.

Kilka dni temu szukałem kilku aplikacji w Windows Store aby je pobrać, jakiś czas później zajrzałem ponownie do Sklepu, ale okazało się, że wszystkie te aplikacje przypisało mi do konta, ale nie rozpoczęło pobierania.

Teraz gdy chce pobrać którąkolwiek z nich, po kliknięciu “Instaluj” pojawia się ikona ładowania (kilka przemieszczających się kropek przy górnej krawędzi ekranu) po paru sekundach znika, i nic się nie dzieje, pobieranie się nie włącza. Po kilku próbach z tymi aplikacjami, i klikaniu “Instaluj” po jakimś czasie sklep się zawiesza i crashuje, a po włączeniu jak tylko włączam “kartę” danej aplikacji znowu jest crash, i można tylko zresetować komputer, aby dalej próbować. Problem występuje tylko z tymi aplikacjami, za to gdy chce pobrać inne, to pobieranie się zaczyna, ale stoi w miejscu na “Oczekiwaniu”, głównie przy aplikacjach przypisanych do mojego konta, ale także przy kilku innych, których nigdy nie pobierałem.

 

Jak na razie próbowałem tylko zalogować się na inne konto Microsoft i przeczyścić rejestr i resztę CCleanerem, nie pomogło ani jedno, ani drugie.

Dodam też, że po za Windows Defender nie mam włączonego żadnego innego antywirusa.

 

Jakieś pomysły?

 

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

A masz zaktualizowany system windows ?

Tak, wszystkie dostępne aktualizacje zainstalowane.

W Panelu Sterowania wejdź w “Rozwiązywanie problemów”, a następnie w “Rozwiąż problemy z usługą Windows Update” i dalej już chyba se poradzisz.

Mi to pomogły gdy aplikacje z Windows Store nie chciały się pobierać.