Windows 8.1 > Szybkie wyszukiwanie apliklacji w menu start

Witam.

Właśnie przesiadłem się na 8.1. Jednak jedna rzecz sprawia, że jestem na niego wściekły.

W poprzedniej wersji, jeżeli chciałem uruchomić powiedzmy Chrome’a to po prostu naciskałem Flagę Windows i wtedy wpisywałem: chrome, po czym enter.

W nowej wersji muszę wciskać dodatkową tą głupią strzałeczkę, która przekierowuje do “widoku aplikacji” i dopiero pisać co przedłuża czas wyszukiwania czterokrotnie (w dodatku ta strzałeczka taka mała).

Czy da się ustawić wyszukiwanie domyślne jako wyszukiwanie w menu aplikacji? To mi bardzo pomoże.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Ps. Nie denerwuje was " Ten komputer"?!

Osobiście sugeruję instalację tej aplikacji http://www.stardock.com/products/start8/

Rozwiąże twój problem w 100% a może nawet więcej. 

 

I tak mnie również denerwuje to i wiele więcej w tym systemie. Jednak np: Menadżer zadań uważam za świetną aplikację i żałuję, że nie ma jej w Windows 7.

właśnie sprawdziłem, daję WIN wpisuję chrome i od razu pojawia się lista aplikacji, albo firefox enter i voila!

 

nie wiem po co ci przechodzenie na dolny panel skoro działa od razu?

 

cos ci się namieszało w systemie

To nie wiem. Może masz u siebie włączone, że po wciśnięciu startu od razu przeskakuje do listy aplikacji. U mnie jest tak, że szuka na całym kompie.

Zakładam, że macie Windows 8.1 a nie Windows 8 tak jak kolega ?

Dobra. Nie wiem jak to się stało dzisiaj normalnie działa.

Widocznie restart czyni cuda. :smiley: