Windows 8.1 Update 1, pomyłka kolejności przy ręcznej instalacji

Witam.

 

Przy próbie ręcznej instalacji pomyliłem koleność instalacji plików z rozszerzeniem .msu. Zainstalowałem jako pierwszą paczkę o nazwie KB2937592 (Dodatek Feature Pack), przez co nie mogę teraz zainstalować Update 1. W historii aktualizacji widnieje, że zakończona powodzeniem, ale nie została zainstalowana i w dodatku wszystkie aplikacje Metro stały się kolorowymi kafelkami, które nie są opisane. Może ktoś powiedzieć jak można to odkręcić? Próbowałem w Panelu Sterowania, jednak nie pokazuje mi, że ta aktualizacja(Feature Pack) jest zainstalowana, przez co nie mogę jej usunąć.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Spróbuj przywracania systemu zainstaluj z WU.

Już próbowałem i nic to nie daje… Feature Pack został… w dodatu teraz w WU mam Update 1 do pobrania ale jak zaznacze żeby go pobrać to cały czas mam postęp 0%…

Miałem podobny problem. Co prawda nie wynikał z błędnej kolejności instalowania aktualizacji, tylko z tego, że zainstalowana 11 marca i niemożliwa do usunięcia łatka  KB2919442 coś namieszała, przez co instalacja Update1 po kilkudziesięciu minutach od rozpoczęcia kończyła się niepowodzeniem. Pomogło przywrócenie systemu przez recovery do stanu sprzed instalacji tej aktualizacji, w moim przypadku do stanu z 8 marca (KB2919442 wyszła 11 marca).

 

Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy ma możliwość robienia przez recovery własnych kopii, więc ew. możesz spróbować opcji odświeżania Windows 8, ale z tym będzie już więcej zachodu, bo pliki i dane wprawdzie pozostaną, ale system przywróci się do gołej Ósemki, więc będzie czekać Cię instalacja najpierw 8.1, a dopiero potem 8.1 Update1.