Windows 8.1 uruchamia się za 2 razem

Witam mam problem z uruchamianiem windows 8.1 mianowicie odpala on zawsze za 2 razem tzn włączam listwę od komputera uruchamiam go i pokazuje się logo windows 8.1 na około 3 sek a potem jest czrny ekran na nim kursor myszki , zostawiam tak komputer na około 10 min a on nadal się nie ładuje więc wyłączam listwę czekam ok 10 sek i włączam ponownie komputer i teraz windows odpala normalnie Jak to naprawić proszę o pomoc     

Płyta główna : Foxconn A690VM2MA

Zapewne ten wyrób zasilaczopodobny ma problem z zimnym startem.

Windows 7 na tym zasilaczu działał normalnie

Wyłączasz czy hibernujesz/usypiasz system?

Wyłączam

Czy wszystkie sterowniki masz najnowsze?

Tak sterowniki najnowsze

Aktualizacje też masz wszystkie?

Tak

A jak wyłączysz kompa, ale nie wyłączysz listwy to jest ok?

Nie jest tak samo

Pomoże ktoś?

Ostatecznie możesz spróbować reinstalować system…

Już wiem co robi ten problem to sterownik od karty graficznej wrzuciłem go i działa Potrzebuje teraz sterownika do karty ATI Radeon x1600 na Windows 8.1 pomożesz szukać?

Na stronie ATI nie widzę do 8.1 ale jest szansa, że zabanglają od 7:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Windows%207%20-%2064

Nie działa nawet instalator jak odpalam z trybem zgodności Windows 7

Rozpakuj instalator np. 7zip

Ale gdy pobieram ten sterownik to pobiera mi się chyba asystent pobierania bo waży 2 Mb

U mnie pobiera 95MB z tego linku co podałem.

OK już pobiera normalnie wczoraj pobierałem przez telefon . Jak pobiorę i zainstaluję to dam znać czy działa

@up: Właśnie Ci miałem poradzić zebyś sprawdził czy masz na pewno wyłączoną hibernację i fastboot, ale widzę ze juz to zrobiłeś. Jak system startuje za 1. razem to też startuje tak wolno? To by oznaczało, ze po prostu nie moze się wybudzić z tej hibernacji, a po wyłączeniu od zasilania w trakcie włączania uruchamia się normalnie.