Windows 8.1 uruchamia się za 2 razem

(Norbertino029) #1

Witam mam problem z uruchamianiem windows 8.1 mianowicie odpala on zawsze za 2 razem tzn włączam listwę od komputera uruchamiam go i pokazuje się logo windows 8.1 na około 3 sek a potem jest czrny ekran na nim kursor myszki , zostawiam tak komputer na około 10 min a on nadal się nie ładuje więc wyłączam listwę czekam ok 10 sek i włączam ponownie komputer i teraz windows odpala normalnie Jak to naprawić proszę o pomoc     

Płyta główna : Foxconn A690VM2MA

(Veers) #2

Zapewne ten wyrób zasilaczopodobny ma problem z zimnym startem.

(Norbertino029) #3

Windows 7 na tym zasilaczu działał normalnie

(Niewiadowski) #4

Wyłączasz czy hibernujesz/usypiasz system?

(Norbertino029) #5

Wyłączam

(Niewiadowski) #6

Czy wszystkie sterowniki masz najnowsze?

(Norbertino029) #7

Tak sterowniki najnowsze

(Niewiadowski) #8

Aktualizacje też masz wszystkie?

(Norbertino029) #9

Tak

(Niewiadowski) #10

A jak wyłączysz kompa, ale nie wyłączysz listwy to jest ok?

(Norbertino029) #11

Nie jest tak samo

Pomoże ktoś?

(Niewiadowski) #12

Ostatecznie możesz spróbować reinstalować system…

(Norbertino029) #13

Już wiem co robi ten problem to sterownik od karty graficznej wrzuciłem go i działa Potrzebuje teraz sterownika do karty ATI Radeon x1600 na Windows 8.1 pomożesz szukać?

(Niewiadowski) #14

Na stronie ATI nie widzę do 8.1 ale jest szansa, że zabanglają od 7:

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy1&os=Windows%207%20-%2064

(Norbertino029) #15

Nie działa nawet instalator jak odpalam z trybem zgodności Windows 7

(Niewiadowski) #16

Rozpakuj instalator np. 7zip

(Norbertino029) #17

Ale gdy pobieram ten sterownik to pobiera mi się chyba asystent pobierania bo waży 2 Mb

(Niewiadowski) #18

U mnie pobiera 95MB z tego linku co podałem.

(Norbertino029) #19

OK już pobiera normalnie wczoraj pobierałem przez telefon . Jak pobiorę i zainstaluję to dam znać czy działa

(wefhy) #20

@up: Właśnie Ci miałem poradzić zebyś sprawdził czy masz na pewno wyłączoną hibernację i fastboot, ale widzę ze juz to zrobiłeś. Jak system startuje za 1. razem to też startuje tak wolno? To by oznaczało, ze po prostu nie moze się wybudzić z tej hibernacji, a po wyłączeniu od zasilania w trakcie włączania uruchamia się normalnie.