Windows 8.1 uruchomienie

(Karol Kurczuk) #1

Mianowicie mam pytanie. Mam laptopa z 2007 roku na AMD 

AMD ATHLON 64 X2 Dual core Processor TK57 2x1.9 2gb  ddr 2 ramu 80 gb dysk sata 

Postanowiłem przeprowadzić test

Beztytulu_wxrphnw.jpg

i teraz pytanie czy Windows 8.1 ma prawo wystartować na moim komputerze?

(Leoncio) #2

No scrin to zaj… nie widać nic ale dla Win8.1 wymagania są takie:

Procesor: 1 gigaherc (GHz) z obsługą PAE, NX i SSE

Pamięć RAM: 1 gigabajt (GB) (architektura 32-bitowa) lub 2 GB (architektura 64-bitowa)

Miejsce na dysku twardym: 16 GB (architektura 32-bitowa) lub 20 GB (architektura 64-bitowa)

Karta graficzna: urządzenie graficzne Microsoft DirectX 9 ze sterownikiem WDDM   

Więc twoj komp powinien obsłużyć to jeśli reszta komponentów się zgadza

(Easy2056) #3

Tak wystartuje.

(Karol Kurczuk) #4

To to ja wiem że takie wymagania, ale ten procesor nie obsługuję jakiejś tam instrukcji. Mój procesor nie obsługuje PAE ale mimo wszystko spróbuję

Windows ma prawo wystartować bez problemu na takim sprzęcie.

(rgabrysiak) #6

Cześć,

Pobierz wersję testową Windows 8.1 i sprawdź czy system się uruchomi i będzie działał poprawnie. To najprostsze rozwiązanie.

(Karol Kurczuk) #7

Witam, odświeżam temat, a jak ominąć blokadę w postaci nieobsługiwanych starych instrukcji procesora?

Wiem,że ludzie to jakoś obchodzą i np instalują na jeszcze gorszych komputerach Windows 8.1

(Neakles2) #8

Zainstalowałem 8.1 na komputerze z procesorem Intel pentium 4 2.8GHz, a z tego, co widzę żaden z nich nie obsługuje PAE.

Jeżeli chodzi o obejście, to tutaj go nie znajdziesz, bo nie jest ono legalne. Wiąże się z instalacją przerobionego systemu.

(Adammo) #9

PAE obsługuję już Pentium Pro. Pentium 4 nie obsługuję tylko NX-bit (chyba, że mowa o wersji 64-bit).

Każdy Athlon 64 X2 obsługuję NX-bit, PAE i SSE.

Jedyny problem będzie z zainstalowaniem wersji 64-bit (brak obsługi CMPXCHG16B). Dlatego lepiej instalować wersję 32bit.

(Karol Kurczuk) #10

Wersja 32 bitowa także nie odpali bo nie ma instrukcji PREFETCHWT1 instrukcja CMPXCHG16B jest obsługiwana. Nie da się zainstalować 8.1 32 bit bez PREFETCHWT1 i pewnie będzie tak samo z Windows 10