Windows 8.1 warto ? czy czekać na 9?

Siemka zastanawiam się nad wyborem systemu dla mojego pc. Głównie na komputerze gram w gry typu league of legends oraz counter strike global offensive ale używam go także do innego typu rzeczy. 

W grach sprawuje się tak samo. Obsługuje najnowsze biblioteki DirectX i to jego jedyna przewaga na przyszłe granie.

 

Jeśli chcesz kupić teraz system, to po prostu kup. Prawdopodobnie z 8.1 dostaniesz darmową aktualizację do Windows 9, ale to jeszcze nic pewnego.

Lepiej poczekać na Windows 9 - tak Windows 8 powinien wyglądać od początku, a w zasadzie po co kupować 8, skoro i tak będziemy korzystać z 9.

 

Jak sprawuje się względem Windows 7? Cóż, w mojej prywatnej opinii, to W7 lubił sobie zwolnić z czasem i zacząć myśleć. Windows 8 działa żywiej - może to zasługa wywalenia Aero, może optymalizacji, czort wie. Oczywiście nie są kosmiczne prędkości bo Windows to Windows, ale jest responsywniej i system dłużej zachowuje żywotność jak po instalacji. Niemniej dbając o Windows 7, to też można trzymać go jakoś w ryzach, zatem killer feature to nie jest. Po prostu przeskoczyłbym na Windows 9.

 

Jeśli chcesz przetestować Windows 8.1 jak się sprawuje, masz taką możliwość - pobierz testową wersję z TechNetu Microsoftu, która posiada licencję na 90 dni (istnieje możliwość doładowania dni licencji za pomocą poleceń z cmd, ale nie wiem na ile lub czy to już poza licencję wykracza). Sam sprawdzisz wtedy, czy chcesz inwestować.

 

Są plotki o darmowym upgrade dla użytkowników 8.1, ale czy to na 100% potwierdzone i na jakich byłoby warunkach, tego niestety nie wiem.